| StefanyaKaty a întrebat:

Eu am mari probleme cu burta si cu greață. Asa ca mi se face des greata. Ma panichez si incep sa plang! Azi am cost undeva cu niște colegi si m-am simțit rau. Am sunat-o pe mama sa vina dupa mine iar ea a început sa ma certe! Acesta este doar un exemplu. Concluzia este ca Parintii mei mereu ma cearta cand nu ma simt bine! Ce sa faccc?
Dau funda

Răspuns Câştigător
| Notmyaccount a răspuns:

Mai mult sau mai putin trec prin aceiași situație. In ultima vreme imi e foarte rau si in loc sa fiu sprijinita sunt condamnata ca nu mananc.
Dar tinand cont ca tu ai pus intrebarea, sa vorbim despre ptoblema ta.
Singurul lucru pe care poti sa il faci, este sa nu ii bagi in seama. Tu stii ce se intampla cu tine, tu stii cum te simti. Ca sa te simti mai bine, ar trebui sa iti impui sa iti fie bine. Asta inseamna ca te trezesti dimineata, si desi iti e rau, iti impui sa te ridici din pat si sa iti incepi activitatea. Poti incerca cu medicamente, eu nu iti recomand, pentru ca asupra mea nu aveau efect. Sau aveau unul negativ.
Mananca cand poti si ce poti si nu te chinui sa-i faci pe restul sa inteleaga prin ce treci. E doar o puerdere de timp si de nervi.

1 răspuns:
| Violleta2022 a răspuns:

Nu-i nimic, cand os a cresti nu o sa mai plangi dupa amam si tata din orice nimic sau sperietura.
Cat priveste greta, aia apare cand manaci mult si ti se apleaca.
mananca mai incet si redu portiile de mancare, ca sa nu mai ai greturi.