| Bubuletu a întrebat:

Buna!
Eu am o prietena, sa ii spunem Ana, si un prieten, sa ii spunem Alex. Așa. Pai, mai demult am aflat ca Alex o place pe Ana tare, iar el e tipul de gasca, microbist si fotbalist, cel de treaba care ii face mereu pe ceilalți sa rada, NU CEL SENTIMENTAL! Dar atunci a zis ca a plâns sin cauza ca el o place pe Ana iar Ana e foarte apropiată de alt băiat. El a înțeles totul greșit, si pana la urma a aflat ca Ana nu are nici o treaba cu acel tip.
Acum câteva minute au vorbit din nou iar el...a întrebat-o daca vrea sa se combina ce el...ea a zis,, aaaaaaaaaa", apoi Alex a întrebat daca ea îl place; același răspuns.
Problema e ca ea imi spune ca nu îl place, iar el e sigur ca da si spune ca iti poti da seama din faptul ca la un moment dat Ana a zis 'dar promite ca nu zici la nimeni!', apoi nu au mai vorbit.
Alex e prietenul meu cel mai bun si ma tot roata sa ii fiu complice, sa o fac pe Ana sa se combine cu el. Băiatul acesta m-a ajutat enorm si am zis da...dar si ea e cea mai buna prietena a mea si o cam cred.Chiar nu stiu ce sa fac,!
Ma puteți ajuta, va rog? Fără sa imi spuneti sa nu ma mai bag, va rog.

3 răspunsuri:
| heiii a răspuns:

Hmm..am o idee.mereu functioneaza. spune i Anei ca Alex o asteapta in locul X, la ora X. si lui Alex invers. apoi, incuie-i acolo pentru 1 ora.Ei siguri vor fi la un moment dat sinceri unul cu celalalt si vor lamuri totul.sau poti sa le spui tu lor ca vrei sa vorbesti cu ei in acel loc, daca ei nu sunt in cele mai bune relatii.sa ai grija sa nu ramai acolo dupa ce incui usa si sa fie liniste acolo incat sa vorbeasca cum se cuvine.aaa, ar fi bine sa fie si o sticla cu apa in incapere pentru orice eventualitate.

| Bubuletu explică (pentru heiii):

Exact așa am făcut azi cu 2 colegi...au scos ușa din balamale pana la urma!

| heiii a răspuns (pentru Bubuletu):

Sa speram ca nu se va intampla la fel!