| lulu12 a întrebat:

Buna!
Eu am stat langa pr mea cea mai buna care nu stia ca are rubeola si si-a dat seama acasa la ea! Si eu am umblat cu ea se poate so fi luat si eu?

Răspuns Câştigător
| Alyra a răspuns:

Bună!
Dacă n-ai avut până acum, da.
Dacă ai luat acum, vor apărea simptomele peste vreo 2 săptămâni.

| lulu12 explică (pentru Alyra):

Ok mersi happy

| lulu12 explică (pentru lulu12):

Auzi si o pr a stat cu mine cam plinuta de varsta mea si ea poate a luat boala poate sau a luat-o?

| lulu12 explică (pentru lulu12):

Auzi cu mine si cu fata aia care avea rubeola a mai fost o fataa mai plinuta de varsta mea 12 ani si ea poate a luat-o sau alea mai plinute iau cam greu rubeola mai dau inca o funzita

| Alyra a răspuns (pentru lulu12):

Păi...depinde și de sistemul imunitar...

5 răspunsuri:
| lulu12 explică:

K