| Hedy a întrebat:

eu arat f bine la corp, am 90 60 90.Si nu am burta deloc deloc, toate colegele mele ma invidiaza.De vreo cateva saptamani, mama imi tot zice ca sunt ff grasa si trebuie sa slabesc(nu sunt grasa deloc), sunt apr numai piele si os(colegii mei cand vor sa faca misto de mine imi zic copil malnutritlaughing) si mama ma ia de piele si imi zice uite ce sunci ai! esti grasa, te ingrasi.Cateodata imi mai zice de ce ti se borcaneste nasu, o sa ajungi sa ai un ditamai nanau.Nasul meu arata normal, cum trebuie sa arate un naslaughingsi imi mai zice in unele zile sa ma machiez ca sunt urata, sunt o fata draguta fizic.nu stiu de ce mama imi face toate astea, eu am luat si miss, sunt recunoscuta de fata frumoasa in liceu si mama imi tot zice chestii urate.Am intrebat-o de ce imi face asta si a zis ca e mama mea si trebuie sa fie sincera cu mine. Ce sa fac? funda.

2 răspunsuri:
| miranda a răspuns:

Wow, nu stiu ce sa zic, e cam ciudata situatia, dar daca tu crezi ca arati bine si te simti bine in corpul tau, nu asculta ce spun altii. Daca ai masurile astea si daca ai castigat si miss, nu ai cum sa arati rau. Si daca in liceu esti recunoscuta ca o fata frumoasa, atunci nu ai de ce sa-ti faci griji. Nu te schimba, ramai asa cum esti, pentru ca nici sa fii foarte foarte slaba nu e bine. Pa!:*

IMPERIA
| IMPERIA a răspuns:

Draga mea, poate că mama ta vrea doar să glumească. Părerea mea este că te iubește foarte mult și poate că tu înțelegi eronat mesajele. Ca să nu mai ai nici un dubiu, vorbește deschis cu mama ta, explică-i ce temeri ai. E bine să te menții, dar frumusețea nu trebuie să devină o obsesie pentru tine. Explică-i de asemenea că trebuie să te bucuri de adolescență, ca vrei să excelezi și în educația ta. Mama a fost și este prietena mea cea mai bună, cred că așa ar trebui să fie o mama. Nu are rost asă o mai lungesc pentru că nu cunosc detalii, dar în principiu ar trebui să stai de vorbă cu ea și să clarificați problemele.
Take care!