| matei1994 a întrebat:

Buna eu cunosc o fata si o plac foarte mult ea nu prea ma place si... si eu vreau sa fiu cu ea ce sa fac? sa o sarut pe neasteptat plz ajutati-ma

19 răspunsuri:
| psiholoaga a răspuns:

Daca nu te place, de ce vrei sa o saruti? Iti plac senzatiile tari, de genul unui bocanc in gura? Nu cred. Cel mai bine ar fi sa vorbesti cu ea, sa ii spui ce simti si sa vezi daca e interesata de o relatie sau nu.

| Antrax a răspuns:

Ar fi ceva daca ai saruta-o pe neashteptat :-> numa sa nu iei o palma

| MADALINAAAA a răspuns:

"nu prea ma place"adica te place si ea, nu prea isi exprima sentimentele, poate e mai timida si se lasa mai greu abordata.incearca sa vorbesti mai intai cu ea, sa o cunosti mai bine, pe urma intreab-o daca ar deranjao dk ai face ceea ce simti, ce vrei sa faci de mult...incearca sa o saruti, daca si ea raspunde sarutului inseamna ca si ei i-a placut. daca nu, nu insista.intreab-o daca ar vrea sa aveti o relatie, k u chiar o placi.succes!:*

| DMV a răspuns:

Nu prea cred ca iti iese ceva daca o sperii. Nu ar trebui sa cauti raspunsurile pe net, pe TPU sau intreband prietenii. In schimb fii natural si fa ce-ti vine. Tu pui prea mare pret pe prietenia ei, asa ca nu cred ca vei aplica ce-ti voi spune. In caz ca reusesti sa fii mai obiectiv, atunci data viitoare cand o vezi, fara sa te pregatesti vezi care e primul tau gand (poate e sa zici "Salut!" si sa zambesti) si fa-l. Actioneaza de dragul actiunii fara sa ai un scop definit. +Karma

| NuConteazăCine a răspuns:

Nu.in nici un caz! laughing Yo-s fata am tot 15 ani laughing si daca mi-ar face un amic asa i-as da o palma happy adica ar trebui sa vorbesti cu ea, sa incerci s-o faci sa te placa si cand esti cat de cat convins ca si ea te place macar putin o poti intreba daca vrea sa fie cu tine (dar intai asigura-te ca nu simte ceva pentru altcineva) si apropiete de ea mai mult. da-i de inteles ca te intereseaza persoana ei. parerea mea happy

| anda_1885 a răspuns:

Spune-i in fata. multor fete le plc un baiat sincer...nu o saruta pe neasteptatept ca s-ar putea sa iti iei mai mult decat o palma. daca iti e prea teama sa vb fata in fata cu ea incearca pe mess, sau prin sms(daca ti-a dat nr ei de tel inseamna ca nu te displace asa de mult).

succes.sa ne sp ce a iesit

| cutza a răspuns:

Daca stii ca si ea te place ai putea incerca...
Si mai ales o replica frumoasa dupa sarut ar fi potrivita!

| gyanina a răspuns:

Eu zic sa nu o saruti... mai bine sa stai de vb cu ea si sa-i spui ca o placi si daca ar vrea sa fiti impreuna si daca zice ca dawinking atunci poti so kiss sarutitongue... succeskiss

| Jupiter a răspuns:

Spune-i direct ca vrei sa fii cu ea.

| BuMeRaNg a răspuns:

Nu cred ca sarutul te va ajuta prea mult... dar nu stiu... d. epinde de cat de bine o cunosti u... dar eu zuk ca cel; mai bine ar fi sa discuti cu ea...sa-i spui ceea ce simti pentru ea... daca nu ai curajul sa-i spui in fata atunci incearca sa o faci cumva sa inteleaga ...incetul cu incetul...sau probabil ca si ea te place dar din cauza timiditatii nu are curajul sa vb cu tine si de aceea te evita sau...se face ca nu te place...sunt mai multe variante dar...acum depinde si ce caracter are ea...winking

bafta...

| samantha_4979 a răspuns:

Fi natural!
Acum ceva timp, cat inca eram prin clasa a 7-s imi placea de un baiat, il iubeam sau poate eram obsedata, nu stiu.Cred ca si lui ii placea de mine. macar putin. dar din cauza unor motive si a unor intamplari din trecut, el nu vroia sa mai auda de mine! Dar am prins curaj! Intr-o zi, la scoala, intr-o pauza am trimis o colega la el la clasa sa il cheme pana la baie. El a venit, l'am impins in perete si desi el continua sa zica ca nu are timp de prostile mele si incerca sa evite L-AM SARUTAT! Mai mult cu forta dar l-am sarutat:d Apoi a fost ceva magic. cateva momente impreuna in ziua aceea si in zilele ce a urmat, am stat impreuna. Dar apoi inevitabilul s-a intamplat si ne-am despartit. Asta e viata.

In cazul meu, eram sigura ca nu avea sa imi dea vreo palma sau ceva... Situatia era diferita! Important e sa ai curaj si sa faci ceva originalwinking
Succes

| Deea_8310 a răspuns:

Din pacate iubirea cu forta nu se poate sad

| caramelitamia a răspuns:

Eu zic s'o sarutzi happy, asa o sa-ti dai seama daca intr-adevar nu prea te place, sau e doar timida. dar daca nu v'a reusit sarutul, sa nu dai vina pe mine big grin. eu cred ca o sa meargawinking E o idee buna si cea a lui Bumerang, dar ''incetul-cu -incetul'' nu stiu. eu nu pre sunt impresionata de baieztii care nu spun direct un lucru. Mi se pare aiurea sa te lingusesti pe langa ea ''incetul-cu-incetul'', mai bine o saruti/ii zici direct ceea ce vrei, daca si ea simte la fel, foarte bine, daca nu, si asa'i bine, o sa treci peste repede oh go on. succes!:*

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Da sarut-o pe neasteptat dar aici is doua variante
1 sa ii placa
2 sa nu ii placa si sa te plezneasca
riscu tau
contacteazama pe cosmin_21_racer

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Poi daca nu ii dai atentie o sa se oftice si o sa iti spuna daca te place sau nu...Asta as face eu in locul tau.

| alina♥ a răspuns:

Cred ca o sa te alegi cu o palma... vorbeste cu ea. spune-i ca o sipmatizezi.sau invit-o la un suc... daca accepta vorbiti si voi.ai grija cand o duci acasa.tongue

| justyoyo a răspuns:

Sarutul nu e o tocmai o solutie, sau cel putin nu unul neasteptat. Incearca sa te apropii de ea, sa o cunosti mai bine, sa-ti dai seama si de alte aspecte ale caracterului ei fiindca de cele mai multe ori poti sa constati ca nu stii absolut nimic despre ea, chiar daca tu crezi ca o cunosti foarte bine. Urmatorul pas ar fi sa vorbesti cu ea, dar asta dupa ce esti sigur k nu te ia la misto sau rade de tine.
Pe de alta parte poate fii tipul de fata timida care admira de undeva din umbra, dar nu actioneaza nici odata din proprie initiativa sau in orice caz nu face ea primul pas.
Sper sa se termine cu bine. Bafta! Si nu uita sa ai mereu incredere in fortele proprii!winking

| beatrice_8123 a răspuns:

Nu este o solutie...si eu sunt de aceeasi varsta k tine si daca mi-ar face mie cineva asa ceva cred ca l-as trezii putin la realitate k o palma...ar trebuie sa devii mai intai foarte apropiat ei.adica sa vb orice etc.sa se simta bine ca tine si dupa o vreme ai putea incerca sa ii dai de inteles ca tii la ea si chestii de genu'...succes

| ady12smart a răspuns:

Mie imi place de o fata dar ia are prieten ce sa fac