| maryy_3569 a întrebat:

eu de abia astept craciunul! aceea pace si liniste care uneori lipsesc din casele oamenilor.este asa mai frumos...momente foarte frumoase. voua ce va place?

4 răspunsuri:
| chrissi a răspuns:

Buna. Eu ador sa pregatesc bunatati, sa impodobesc bradul, sa ascult colinde...Imi place si faptul ca gasesti in sfarsit un pretext sau o ocazie ca sa iei legatura cu oameni pe care nu i-ai vazut/auzit demult. Si cum spuneai tu, de Craciun parc e mereu o atmosfera mai calma si linistita. A, si daca ninge e perfect: sa stau la fereastra si sa ma uit la fulgii de nea in timp ce beau niste ciocolata caldalove struck

| CoCaCoLa a răspuns:

Mie imi place ca de craciun se aduna toata familia si e acea atmosfera frumoasa de sarbatori.

| StăpânulLuiIsusHristos a răspuns:

Aștept revelionu si crăciunul

| Razvan a răspuns:

Mie imi place sa privesc apa sau cerul.Cursul ala neincetat al apei care iti spune ca ea va fi mereu acolo in timp ce tu vei da coltu` la un moment dat si vei deveni nimic altceva decat un nume pe o cruce imi da un sentiment de pace pe care il regasesc in putine lucruri.La fel si cerul. Uneori atat de plin de nori, alteori perfect curat dar intotdeauna frumoshee hee

Întrebări similare