| maryy_3569 a întrebat:

eu de abia astept craciunul! aceea pace si liniste care uneori lipsesc din casele oamenilor.este asa mai frumos...momente foarte frumoase. voua ce va place?

4 răspunsuri:
| chrissi a răspuns:

Buna. Eu ador sa pregatesc bunatati, sa impodobesc bradul, sa ascult colinde...Imi place si faptul ca gasesti in sfarsit un pretext sau o ocazie ca sa iei legatura cu oameni pe care nu i-ai vazut/auzit demult. Si cum spuneai tu, de Craciun parc e mereu o atmosfera mai calma si linistita. A, si daca ninge e perfect: sa stau la fereastra si sa ma uit la fulgii de nea in timp ce beau niste ciocolata caldalove struck

| CoCaCoLa a răspuns:

Mie imi place ca de craciun se aduna toata familia si e acea atmosfera frumoasa de sarbatori.

| StăpânulLuiIsusHristos a răspuns:

Aștept revelionu si crăciunul

| Razvan a răspuns:

Mie imi place sa privesc apa sau cerul.Cursul ala neincetat al apei care iti spune ca ea va fi mereu acolo in timp ce tu vei da coltu` la un moment dat si vei deveni nimic altceva decat un nume pe o cruce imi da un sentiment de pace pe care il regasesc in putine lucruri.La fel si cerul. Uneori atat de plin de nori, alteori perfect curat dar intotdeauna frumoshee hee