| DiaNa357 a întrebat:

Buna:*eu fac 14 ani acum in noiembrie.si stau cu un tip de 17 de o zi, si azi eu cu ink un cuplu si cu pr meu am fost acasa la un tip si ne am uitat fiecare cuplu la un film in camere separate...si iubitu meu tot facea chestii, pervese...si eu tot i-am zis ca ink nu vreau si el zicea ca sigur ca nu ca facem cum vreau eu. El se comporta foarte dragut cu mine, e atent la orice dettaliu aproape e gelos, e bine dar eu nu stiu, nu prea tzin la el. Ce spuneti sa fac? sa mai stau cu el sa vad cum merge treaba si daca nu-mi place sa ma despart sau sa ma despart de el acum?
PS:toata lumea zice de el ca e afemeiat dar din cate am vazut el ma iubeste sincer.cred,nu stiu.

Răspuns Câştigător
| Ramonaaaa a răspuns:

Buna!
Daca toata lumea zice despre el ca este afemeiat atunci poate ca ar trebui sa pleci putin urechea si la spusele celorlalti pentru ca au cu siguranta motive pentru care il numesc asa.
In primul rand, tie iti place tipul asta? Mie imi dai de inteles ca esti cam confuza ("...nu prea tzin la el..."). Daca nu tii la el sau nici macar nu iti place de ce esti cu el? Doar de dragul de a avea un prieten? De dragul de a le face invidioase pe colegele si prietenele tale ca ai un iubit de 17 ani? Ca sa iti confirmi tie ca "Da,esti suficient de atragatoare ca un tip mai mare sa fie atras de tine."?
"Iubitu meu facea chestii perverse..."...ce fel de chestii perverse? Se masturba, te pipaia, spunea lucruri cu subinteles?/:)
De ce facea chestiile astea? Pentru ca era excitat si vroia sex! SEX! Are 17 ani, a avut relatii sexuale(cel mai probabil) si nu te va astepta.Pentru el o tipa de 13 ani este usor de manipulat,usor influentabila deci usor de bagat in pat. Poti sa fii tu si cea mai urata ca hormonii tot hormoni sunt si el tot sa ti-o traga vrea.
Evident ca ti-a zis ca o sa te astepte, ca faceti cum vrei tu dar cat crezi ca va astepta? Avand in vedere varsta ta si faptul ca nu ai nici macar un buletin care sa arate ca existi pe acest Pamant, nu cred ca vrei sa faci acest pas prea curand.Si nu trebuie sa faci acest pas prea curand!
Realizezi ce diferenta de varsta e? Ai 13 ani si el are 17 ani.Corect? Nu este vorba doar despre sex.Sunt mai multe aspecte.
Ce vor zice ai tai despre faptul ca tu nu ai nici 14 ani si umbli cu un tip aproape major? Ce vor zice ai lui despre faptul ca fiul lor prefera sa stea cu o pustoaica in loc de o fata de varsta lui?
Ce vor zice prietenii lui? Ca te-a luat sa te creasca,huh :>?
Chiar daca prietenele tale te vor "admira" si invidia la inceput, mai apoi vor ajunge sa rada de tine, sa te faca panarama pentru ca in mintea unor adolescente daca esti cu un tip cu 4 ani mai mare ca tine automat ai facut si sex.Si de aici-> Panarama.Frumos,nu?
Ce o sa faci cand el va vrea sa mearga in club si sa stea pana dimineata? Tu vei sari pe fereastra ca sa poti sa pui piciorul in club si mai apoi sa te intorci la 11 seara? Sau nici macar nu o sa te lase sa intri in club pentru ca nici buletin nu ai? Ce o sa faci daca lui i se nazare sa plecati la munte,la mare sau in Grecia,spre exemplu? Iti vei face un pasoport fals si vei pleca? Ce vei face daca el iti va reprosa ca te comporti,te imbraci,vorbesti ca un copi? Daca iti va reprosa ca nu esti matura?! Daca iti va cere sa te schimbi?
El nu te iubeste,vrea sex si apoi te va parasi.Ti-o zic cu certitudine pentru ca fete care gandesc ca tine sunt cu milioanele si ca el sunt aproape toti.
Pune-ti aceste intrebari, raspunde-ti sincer la ele si vezi daca mai merita sau nu sa ramai cu el?!
Uite aici cateva articole interesante, simplu de inteles si foarte folositoare in cazul de fata :
http://www.clopotel.ro/......e-381.html
http://www.clopotel.ro/......la-94.html
Multa bafta si numai bine :)!

5 răspunsuri:
| DiaNa357 explică:

Va multumesc mult pentru raspunsurile voastre dar tzin sa va zic ca pana sa stau cu el, sa tot rugat de mine.imi facea curte, intreba pr mele ce fac.si din astea si la un moment dat am zis ca baiatu o facut destule si am zis ca nu am nimic de pierdut.da sincer nu stiu daca tzin la el...in unele momente tzin in altele vreau sa i dau papuciistraight facesi nu stau cu el doar ca sa ma laud ca vai draga am pr de 17 ani.si pr mele au deci nu-s invidioasetongue

| alexandra2859 a răspuns:

Eu zic sa te desparti de el daca nici nu il iubesti dupa faptele pe care le descri vrea de la tine doar sex si daca zici ca il barfeste lumea ar trebui sigur sa te desparti de elsad mult bafta

| toflycry a răspuns:

Nu crede ce spune crezi ca daca se comporta frumos cu tine si ti vorbeste frumos trebuie neaparat sa tina la tine? dar daca tragea de tine nu e un semn cum ca ar tine la tine, daca ar fi fost astffel tear fi lasat pe tine sa faci primul pas.
ps:tine minte prime cuvinte.ai grija de tine:*

| kittycat1999 a răspuns:

Daca te iubeste sincer, atunci eu zic sa ramai cu el. Diferentele de varsta nu conteaza deloc...dar daca nu tii la el este altceva.Eu zic sa ii mai dai o sansa sa vezi daca incepi sa te apropii de el, daca nu desparte-te de el... happy

| edy_3781 a răspuns:

Parerea mea e sa te desparti nu iuta conteaza si ce vorbeste lumea