| Maatza a întrebat:

Eu folosesc mouse la laptop pentru ca imi este mai usor.Astazi am umblat pe laptop, si deodata mouse-ul a inceput sa nu mai mearga! Ma poate ajuta cineva va rog frumos?! Dau Funda :*:*:*

3 răspunsuri:
| TurnOn a răspuns:

Poate mouse-ul nu mai facea contact, sau la mine la laptop este o optiune de setare sa imi mearga numai chestiuta aia din laptop, nu si mouse'ul. sau daca e prin bluetooth poate nu mai este conectivitate,

| Craftt a răspuns:

Mută mouse-ul îl alt slot USB.

| AndreyKira a răspuns:

Pai poate nu mai face contact mufa, in cazul acesta scoate mouse-ul si baga-l in alta mufa la laptop sa vezi daca merge, sau se poate sa fii umblat din greseala prin setari si sa nu il mai recunoasca, in cazul asta scoate bateria si bag-o inapoi, cand scoti bateria se reseteaza setarile. Daca nu merge asa nu stiu ce ar putea sa aiba, du-te la un centru specializat.