| MaRyUkK a întrebat:

eu m-am certat cu o prietena ca ea se enerva pe mine pe mess fara motiv, si, a inceput sa ma injure, si eu m-am suparat si mi-am cerut scuze de 2-3 ori, si nu m-a iertat iar eu m-am enervat asa de tare incat i-am dat parola de la id-ul ei unui coleg de-al meu si el a intrat chiar acum, si a sps ca numai vrea sa ma vada niciodata. ce sa fac?

3 răspunsuri:
| PrecioussGirl a răspuns:

Ea a gresit ca te-a injurat, dar nu inteleg de ce sa sup. trebuia sa ne zici si motivul.
nu stiu daca ai facut bine ca ti-ai cerut scuze. depinde care ar fi fost motivul pentru care ea sa sup.
daca ea sa sup dintr'un motiv banal atunci nu ar fi trebui sa iti ceri scuze. daca a fost vina ta atunci poate ar fi trebuit sa faci acest lucru.
si nu ar fi trebuit sa ii dai acelui baiat idul! chiar daca voi v-ati certat.
si tu ai gresit si ea.

| mony_3128 a răspuns:

Depinde din ce motiv v-ati certat. Ea nu trebuia sa te injure, iar tu nu trebuia sa spui cuiva parola ei. S-a suparat dintr-un motiv banal sau era ceva serios?

| deea4youu a răspuns:

Buna! Pai in primul rand nu a fost foarte frumos ca i-ai dat parola de la id pentru ca ea a avut incredere in tine din moment ce ti-a dat-o, iar tu ai tradat aceasta incredere. Oricum fapta e consumata si nici ea n-a avut un comportament de admirat. Pai pentru inceput poti sa ii scrii un mesaj pe mess in care ii poti spune din ce cauza ai ajuns sa ii dai parola colegului tau si ca te-a facut sa suferi, poti sa iti ceri scuze iar la sfarsit ii poti zice ca ar fi pacat sa renuntati la o asa prietenie asa usor si ca daca tine macar putin la tine te va ierta...Cam asta e tot ce poti face +sa ii promiti ca nu se va repeta, asta ar trebui sa mearga, iar daca nu te va ierta inseamna ca nu tine la tine si ca nu merita sa ii fi prietenA. Sper ca te-am ajutat:* Funda?batting eyelashes