| anonim_4396 a întrebat:

Buna!
Eu sunt a doua din clasa(ma refer la medie) si toti imi cer temele.
Ei nu si le fac si unii chiar se pricep.Mi le cer mie mereu si de la inceputul anului pana acum le-am dat la toti, dar acum nu vreau sa le mai dau.
Ei stau acasa relaxati si eu fac la teme si ei copiaza doar, si cand imi dau caietul nu zic nici macar mersi.
Nu stiu ce sa va zic, eu chiar nu vreau sa le mai dau temele si nu stiu cum sa le spun asta, var rog ajutati-ma

1 răspuns:
| wforweirdo a răspuns:

Le spui pe față, că tu te simți nașpa că ei nici măcar nu încearcă, și că nu le mai dai temele. Nu trebuie să te ascunzi sau să le spui pe ocolite, spune-le direct, că așa te consideră fraiera lor.