| anonima2143 a întrebat:

Buna, eu sunt o fata care este intr o situatie complicata. Nu stiu daca ma intelegeti dar va rog ascultati-ma pana la capat.
Eu vorbesc cu 3 baieti. sa va explic pe unul sa spuneam ca il cheama Theo apoi David si Raul.
Theo ma place de fapt ma iubeste iar eu il vad ca pe un prieten dar parca l as placea... nu stiu e complicat, apoi vine David care este complicat ma intreaba daca il iubesc vorbim la telefon. ma intreaba daca ma poate pupa, sa ne mozolim si eu sa nu fiu nepoliticoasa am spus da, dar si cu el ma simt bine dar nu cred ca sunt indragostita de el. iar celalalt Raul imi tot scrie si eai mare decat mine cu 4 ani si faza e ca imi pune inimi la mesaje imi zice iubire si eu desigur ca sa nu ma creada o nesimtita ii pun inapoi inimi si chestii... dar de el chiar nu imi place.
Ajutati-ma cum pot sa imi dau seama de care imi place cu adevarat si de care nu si cum pot sa ii spun lui Raul ca nu il plac... Faza e ca imi e frica sa nu ii pierd pe Theo si David. ma inteleg extrem de bine cu amandoi. nu stiu ajutati-ma! *scuze de greselile gramaticale*
Dau fundă❤️

4 răspunsuri:
| lpavel a răspuns:

Cum poti amagii 3 baieti deodata? E foarte urat din partea ta! Hotaraste-te cu cine vrei sa ramai si spune celorlalti ca esti cu cel pe care l-ai ales pentru ca de afla unul de altul nu mai ramai cu niciunul ba chiar si viitorii iubiti cand vor afla nu vor avea o parere buna despre tine, poate chiar te vor parasi.

| darrio2007 a răspuns:

E greu sa-ti dau vreun sfat. Pentru ca esti genul de fata care nu stie ce vrea. Probabil si varsta pe care o ai.
Numai tu poti hotara ce sa faci. Pentru ca, la un moment dat, vei ajunge sa nu ai cu cine vorbi.

| darrio2007 a răspuns:

P. S. Nu pot suferi genul acesta de fete.
Asa ca rezolva-ti problema singura, pentru ca tu te-ai bagat in ea.

| OldSoul a răspuns:

Din punctul meu de vedere mai bine o termini cu toti 3 in acelasi timp.
De ce?
E simplu, nu-ti place nici unul din ei cu adevarat, daca iti placea de unul sigur nu ii mai amageai pe ceilalti doi.
Asa tu nici nu stii ce vrei, nu-ti place de nici unul din ei, dar parca nici nu ai vrea sa-i pierzi. (Gandire de rahat)
Mai bine pui punct si astepti pe altul, chiar daca vei alege unul din aia 2 mai devreme sau mai tarziu va aparea altul care te da peste cap si asa iti consumi si tie si lor timpul aiurea, ii amagesti si il mai faci si sa sufere pe nefericitul ales.