| anonim_4396 a întrebat:

eu sunt o fire timida, un caracter slab care de multe ori am nevoie de sprijinul si de parerea celor din jur ca sa merg mai departe si sa iau decizii.Imi pare foarte rau de lucrul acesta, adica mi-as dori sa fiu si eu un caracter puternic.in fine, faza este urmatoarea:acum cateva luni prietena mea cea mai buna a fost cu un baiat (rrom romanizat) si dupa ce s-a despartit de el, baiatul ala a vrut sa fie cu mine dar eu nu am vrut pentru ca nu-mi placea de el.Si acest baiat are un prieten tot rrom care e mai derbedeu asa si face misto de toata lumea si e si foarte urat la aspect si are o fata ciudata si e gras; si in timp ce prietena mea era cu prietenu lui(asta gras), mai ieseam asa cu totii.Si numai stiu din ce cauza m-am certat cu fostul prieten al prietenei mele pe mess si mi-a dat ignore.si acum dupa ceva timp, bineinteles ca nu ii mai bagam in seama pe strada daca nu mai vorbisem de ceva vreme.Si de curand prietena mea trebuia sa iasa cu tiganul acesta cu care fusese.Si am iesit si eu cu ea.Si cu tiganul asta trebuia sa vina si prietenul lui de care spuneam ca vorbeste urat si e oribil, si eu sincer niciodata nu m-am simtit bine in preajma lu` asta.Asa ca i-am spus prietenei mele ca eu plec acasa daca vine si asta, ca eu nu ma simt bine in preajma lui si nu-l suport.Bine ca nici prietena mea nu-l suporta dar ea a anulat intalnirea spunand ca eu nu vreau sa raman daca vine si ala.Si asta si-a dat seama ca nu l suport, desi sincer imi este complet indiferent, dar nu-mi place compania lui ca stiu ce-i bate capu` si ce stouri are in el.Si de atunci i-am mai intalnit pe strada pe astia 2 rromi si mereu ma saluta, dupa care fac misto, si zic mereu ca de ce nu-i bag in seama si de ce sunt speriata de bombe.Si mi-au lasat un mesaj pe messenger azi pe care nu pot sa-l reproduc pentru ca m-au jignit foarte tare, fara nici un motiv.Eu nu vreau nimic de la ei, nu am nimic cu ei, nu am nevoie sa ma salute, vreau doar sa ma lase in pace. Cel mai mult imi este frica ca nu cumva cand ne intalnim in oras sa inceapa sa ma injure de fata cu toata lumea si sa ma faca de tot rasu`. Eu ma gandeam sa-i spun unui var de al meu mai mare sa se ia de ei pentru ca numai suport mereu se iau de mine, dar nu stiu sigur ce sa fac ca imi e ca dupa sa nu zica aia ca-s paracioasa.Si imi este ca daca nu-i zic lu varmiu dupa o sa continue cu batjocora lor.Scuze pentru greseli de ortografie.astept raspuns. dau funda.:*

4 răspunsuri:
| aalleexx97_2872 a răspuns:

Cam mult de cititlaughingin fine.(daca as fi in locul tau) l-as lua pe "varamio" de fiecare data cand merg prin orashappy [asta nu de multe ori...pana ii intalnesti pe aia] si cand va vedetilaughing sa ii opreasca putin si sa se ia de eilaughingsigur o sa mearga ORI ia-ti un badigardlaughing [un goriloi de 2 M laughing ala sigur o sa ii sperie] PS nimeni no sa te faca paracioasaoh go on ma rog depinde si cati ani ai.si cati ani au prietenii taihappy daca aveti peste 14 nu e nicio problemahappy daca ai mai putin.eee tie sa iti fie binelaughingnu-i asa?happy

| CyanideSun a răspuns:

Asa sunt tiganii. Prefa-te ca nu-i cunosti si nu baga in seama tot ce-ti spun ei oricum nu-i placi deci nu te intereseaza parerea lor si nu ai nevoie ca ei sa te placa. Daca te injura de fata cu toti ei sunt cei care se fac de ras cu un astfel de comportament nu tu.

| laureen a răspuns:

Am 17 ani

| tehhhalex a răspuns:

Evita sa te cobori la nivelul lor. Ca sa intelegi si tu, Nu le mai da atentie, ignorai sau fa'ti un prieten(gagic). Toate buna si o seara buna.