| panfilioan a întrebat:

eu termin clasa a 11 in romania si as vrea sa ma transfer in italia din a 12.cum se face transferul.am inteles ca daca ma mut ma vor baga din nou in clasa a 11 adica Bienio.este adevarat.pls raspunsuri

3 răspunsuri:
| britney4kevin a răspuns:

Asa stiu si eu... dar daca te duci acolo s-ar putea sa ai mari necazuri, nu iti spun asta ca sa te descurajezi ci pentru ca am avut si eu un coleg care a plecat in Italia si fiind foarte destept in Romania acolo a dat de draq ( a ramas cotigent la 5 materii ), imi pare foare rau pentru el... asa ca mai bine mai rezista un an aici iar dupa aia poti sa mergi in siguranta acolo. pup

funda? :*

| Silvya18 a răspuns:

Pe prietena mea care s-a mutat in Italia din clasa 11 au pus-o intr-a 9. nu pot zice nimic concret, dar la ea asa a fost!

| panfilioan explică (pentru Silvya18):

Multumesc tare mult