| rosesonfire a întrebat:

Eu trebuie sa plec in Germania la scoala si am de facut o prezentare despre Romania si nu stiu ce sa pun in ea. Despre ce sa vorbesc? Prezentarea tine cam 8 minute

Răspuns Câştigător
| ThєOηlyOηє a răspuns:

Bună! Poți pune locuri care ar trebui vizitate, poti descrie Dunărea, poți pune tradițiile și obiceiurile noastre si alte lucuri specifice României( de asemenea saline, lacuri, etc).

1 răspuns:
| ireneee123 a răspuns:

Poti vorbi deste resursele noastre, despre istoria noastra, oameni importanti, dunarea, agrement si multe altele. sper sa faci o prezentare interesanta