| qMisaki a întrebat:

Eu trec in clasa. a 5-a si nu stiu ccum o sa fie. La voi cum a fost? MERSI! FUNDA! ( scuze categoria)

Răspuns Câştigător
| Roxett a răspuns:

Nu este cine stie ce. adica in clasa a cincea o sa fie un fel de recapitulare din toti anii; o sa ai profesori diferiti la toate materiile. daca inveti constant si cu simt de raspundere, nu o sa fie greu. trebuie sa incerci sa inveti bine, sa ai medii mari pentru intrarea la liceu.

Succes!

14 răspunsuri:
| pwp a răspuns:

E destul de usoara.sa inveti de prima data ca sa le dai profesorilor o iamgine buna despre tine. 7-a e cea m-ai grea crying

| ImHereForYou a răspuns:

La inceput a fost greu dar... dupa ce m-am adaptat a fost SUPER pentru ca unii profesori intarziau, altii mai lipseau, aveam voie sa facem ce vrem in pauza nu ne mai baga invatatoarea in clasa cand vrea...
Sper ca te-am ajutat

| PrecioussGirl a răspuns:

Nu trebuie sa te ingrijorezi.
nu e cine stie ce. ai sa vezi te vei obisnui repede cu notele si cu profesor la fiecare materie. :*

| Barbiiie95 a răspuns:

Pff esti micutsahappy

va fi usor, trebuie sa te obisnuiesti cu profesorii cu metoda fiecaruia de predare.

Mult succes

| IonelaNela97 a răspuns:

Din pacate e cam grea,acum depinde si de profesorii, dar te pregateste pentru clasele viitoare si engleza o sa fie cam grea...sadtoate materiile se vor schimba multsad dar cum ziceam depinde de profesorii, cum va explica tongue Funda?tongue

| dadonexus a răspuns:

Nu e cine stie ce cand treci la liceu e calumea o sa te obisniesti repede cu profesorii

| NorbO a răspuns:

La inceput ca pl la sf frumoshappy
Traieste clipa si fi coolwinking

| NutellaIsMyDrug a răspuns:

Buna!
La mine a fost un pic altfel fiindca m-am mutat de la alta scoala la un liceu cu gimnaziu.Nu ne cunosteam si a fost greu cu acomodarea si ideea noilor colegi.La scoala a fost OK am avut media 9.68 cea mai mare mdie din gimnaziu.blushing

Pa Paa!

| oVeveritzaDulcexD a răspuns:

Primele saptamani va fi destul de greu sa te obisnuiesti cu profesorii, diriginta.Ba unul vrea sa ai caiete mari ba celalalt mici ba vrea sa scrii cu pixu rosu. Apoi te obisnuiesti cu modul de predare si va fi ca in celelalte clase.

| Яσϰϰιɛ a răspuns:

Trec în a 6 iar anul acesta a fost foarte dificil deoarece am fost la un liceu nu se cunoștea nimeni pe nimeni așacă poți săți faci de cap dacă mergi și tu la un liceu.winking
Multă baftă si succes!

| StefanaR a răspuns:

Mie mi-a fost frica la inceput dar a fost super love struck. Nu-ti fa griji e super usor. E cea mai usoara de fapt, pentru ca toti profi sunt mai intelegatori ca sunteti mici.

| Annnnnnnao a răspuns:

La mine a fost totul foarte nou, schimbat si greu in acelasi timp. Ca totul sa mearga bine va trebui doar sa le faci impresie buna profesorilor din primele ore si sa fii atenta mereu. Asa, iti va fi mai usor! Sper ca te-am autat! :*

| bixa a răspuns:

Hei!
A fost putin greu, insa te acomodezi repede o sa ai aceeasi colegi doar profesorii se shimba, insa o sa ai un/o diriginte/diriginta care daca este mai de treaba o sa va scoata in parc/oras/teatru la noi asa a fost.
Nu iti face griji ai aceiasi colegi mai greu este la liceu cand nu iti cunosti nici colegi...nici profesori ...so have fun!

| x4Alixie a răspuns:

Teci eu trec a7a. mie mi s-a parut putin cam grea, la romana dar cel mai mult la mate...
Dar e bine ca am treminat cu 9.87 laughing
Daca din cls 1 si pana in a 4a te-ai descurcat bine nu iti fce griji acum da?
app note de 10love struck :p