| AnKa76 a întrebat:

Eu vreau sa dau la Academia De Politie. Si ce liceu trebuie sa fac? Ce profil? Stiu ca trebuie sa stiu bine istorie si romana, cat si alte materii. Sunt clasa a VII-a ....si nu stiu la ce liceu dau pentru ca nu vreau sa pierd patru ani din viata pentru un profil de care nu voi avea nevoie pentru ceea ce imi doresc! Am nevoie de ajutor! Multumesc muuuultbig grin

2 răspunsuri:
Legiuitoarea
| Legiuitoarea a răspuns:

Bună.
Mergi pe istorie - științe sociale.
http://www.academiadepolitie.ro/
Mult succes!
Pa, pa.

| Bluebutterfly80 a răspuns:

Alege un profil uman, de filologie, unde se fac multe ore de limba romana si istorie! si nu neglija sportul! este proba eliminatorie la Academie!
succes!