| anonim_4396 a întrebat:

Exista la facultatea de muzica,de exemplu Conservator Iasi vreo sectie de muzica usoara unde pot intra fara sa am studii muzicale? Mi-am descoperit talentul muzical in liceu,unul teoretic in care abia daca am facut vreo ora de muzica, deci a fost prea tarziu sa mai pot invata ceva teorie muzicala deoarece se apropia si BAC-ul. Si am o cunostinta care face pian de 10 ani si nu a intrat la Conservator.Ce ziceti? Multumesc!

2 răspunsuri:
bursuc001
| bursuc001 a răspuns:

Bună!

Există Facultatea de Interpretare, Compoziţie şi Studii Muzicale Teoretice din cadrul Universităţii de Arte "George Enescu" din Iaşi :
http://www.arteiasi.ro/? page_id=640

http://www.studentie.ro/......-iasi-o642

Dar NU cred că poţi "intra fara sa ai studii muzicale" deoarece se dau Probe de APTITUDINI ( + examen scris la unele specializări ) - iar dacă nu ai studii muzicale ( deci, dacă n-ai absolvit un Liceu de Muzică ), NU cred că vei promova probele respective ( care sunt ELIMINATORII )!

Toate cele bune!

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Intra pe site-ul facultatii ca trebuie sa scrie ce sectii are si din ce se da admitere.Dar nu cred ca la conservator poti sa intri fara examen la muzica.