| ZoZzo a întrebat:

Facem un bal mascat la scoala care este intitulat Balul de poveste. Trebuie sa ma costumez intr-un personaj din povestile copilariei.Imi puteti da niste idei in ce m`as putea imbraca? Se poate si din desenele mai populare

5 răspunsuri:
| SimonaNicoletaღ a răspuns:

Pai ai putea sa te costumezi in :
-Cenusareasa
-Scufita rosie
-Rapunzel
-Alba ca Zapada
-Scooby Doo laughing
-In iedul acela din Capra cu 3 iezi
-Lupul din Scufita rosie
*_*

| Izomer a răspuns:

Scufita Rosie
Cenusareasa
Barbie!?
O vrajitoare...

| AlleSss a răspuns:

Heii!
Pai. Daca esti fata :
- vrajitoare
-Minnie Mouse
- Ratusca
-Alba ca Zapada
-Cenusareasa
-Fetita cu chibriturile
-Scufita rosie

Daca esti baiat:
-Zorro
-SuperMan
-Batman
-un oarecare super erou.

Bafta!

| AnaMaria2719 a răspuns:

Ai putea sa te costumezi in Alba ca zapada sau oricare alta zana, printesa.Alba ca zapada este una din emblemele copilariei noastre, cel putin fiecare copil a auzit macar odata de Alba ca zapada.In caz ca o alegi pe ea sunt sigura ca nu vei da gres.happy

| paraschiva33 a răspuns:

Pai ai putea sa te imbraci in nica(ion creanga)in costum popular.