| anonim_4396 a întrebat:

Bunahappy fata cu care credeam ca suntem cele mai bune prietene i-a spus si altei fete ca sunt cele mai bune prietene. Pentru mine chiar e cea mai buna prietena a mea si tin mult la ea, dar ea mai mult sta cu alte fete cu totusi ca imi zice ca suntem cele mai bune prietene. Acum am vb cu ea si a zis ca de celalata fata doar se folosea si ca eu sunt cea mai buna pr a ei.
Deci nu stiu ce sa cred, ea m-a mintit de mai multe ori ce credeti chiar sunt cea mai buna pr a ei sau isi bate joc de mine?
sad
Multumesc ca ati citit intrebarea big hug
Astept sfaturii.sad

Răspuns Câştigător
| MenInShadow a răspuns:

Am si eu 2 prieteni, si mereu le zic "sunteti cei mai buni prieteni ai mei" dar nu ma pun sa aleg.
Trebuie sa inveti sa "imparti", sa o lasi libera, nu trebuie sa te aiba doar pe tine ca cea mai buna prietena, poate sa aiba mai multi cei mai buni prieteniwinking
"Cel mai bun" este doar o expresie, nu este ceva pe care trebuie sa te bazezi, ca tu esti singurawinking
Asta difera de chestia cu mintitul, acolo te descurci singura, daca vrei sa accepti minciunile ei, sau nu, depinde si ce fel de minciuni suntwinking
Deci, eu zic sa nu mai dai importanta, daca e sau nu o "cea mai buna prietena" a altcuiva, tu sa ai grija sa ramana cea mai buna prietena a ta, ca ceilalti nu te intereseazawinking

3 răspunsuri:
| katalen a răspuns:

Interesant.....foarte interesant laughing)... Pai, scuze ca iti zic, dar " cea mai buna prietena NU te minte niciodata" daca te minte, nu-ti e nici macar prietena. Ai grija la astfel de oamenihappy

| alexia999 a răspuns:

Cautati alta prietena chiar nu merita sa fie cea mai buna prietena a ta. Si cu parere de rau iti spun ca nu e o prietena adevarata.

| 111222333444999 a răspuns:

Am avut si eu o asa problema.Iam spus sa aleaga intre mine si cealalta. Poti face si tu asta. Bafta