| farcasgiulia a întrebat:

Buna fetelor! Ajutati-ma va rog! Vreau sa va spun ca eu am avut ultima menstruatie in 12 februarie. A fost a treia menstruatie a mea. Mie mi-a venit in 26 decembrie. A doua a fost in 29 ianuarie, iar a treia in 12 februarie. Acum nu stiu in ce perioada sa ma astept... CA totusi din 29 pana in 12 nu este o perioada prea mare! Spuneti-mi va rog prin ce perioada sa ma astept si daca se poate explicati-mi si mie cum se calculeaza ca nu stiu cum sa calculez! Multumesc mult pentru atentie. Help me!

4 răspunsuri:
| TheG1rl a răspuns:

Pai ...Deocamdata esti la inceput.Nu o sa-ti vina regulat o perioada [mai indelugata] de timp.Nu te speria! Sa fi mai lamurita, ai putea sa vorbesti cu mama ta sau cu sora mai mare, daca ai.Bafta!kiss

| farcasgiulia explică:

Cum adica prea normal nu este? adica incep sa ma sperilaughing

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Ciclul menstrual reprezinta perioada cuprinsa intre ziua 1 a mentruatiei si ziua 1 a menstruatiei urmatoare. Cu toate ca lungimea medie a ciclului menstrual este de 28 de zile, un ciclu menstrual cu o durata de 21 pana la 35 de zile este considerat absolut normal.

| maria933 a răspuns (pentru anonim_4396):

Da, dar ea nu a avut de 21 zile. big grin A avut mai putin, deci prea normal nu este.