| neUtilizator a întrebat:

fetelor. Am de putin timp un aparat epilator de la philips. L-am folosit o data, iar pe picioare firele de par cresc in scurt timp mai groase si mai negre, inrosindu-se putin pielea la radacina. E ceva anormal? Ce ar trebui sa fac?

Răspuns Câştigător
| GeorgiaA15 a răspuns:

Dupa ce te epilezi incearca sa dai cu o crema hidratanta.adica eu folosesc Dove de castravetzi...incearca

2 răspunsuri:
| Ballet a răspuns:

Se pare ca ai pielea mai sensibila, ar trebui sa te dai cu crema, sa te faci cu ceara si sa iti cumperi un nou aparathappy nu e nimic anormal dupa parerea mea, doar ca pielea e mai sensibila... e recomandat unul cu aer si atenuatori de durerehappy

| Anonima307 a răspuns:

Probabil ai firele de par prea scurte, adica nu le-ai lasat suficient ca sa creasca, si fiind prea scurte aparatul le rupe. Eu zic sa lasi o saptamana ca sa creasca si dupa aceea sa te faci. Sa iti dai cu spirt dupa ca sa nu te iritiwinking