| DiaSmiley a întrebat:

Buna fetelor. am si eu o problema : Eu am 11 ani ( ii implinesc in ianuarie ) asa si nu stiu imi e frica sa nu imi fina ciclul la scoala. adica eu cred ca de acum ar trebui, pentru ca sanii au inceput sa imi cresca de acum un an si ceva. si nu stiu ce sa fac. daca imi vine la scoala? Va rog ajutati-ma! Multumesc anticipat!

Răspuns Câştigător
| SexyGirlSweet1998 a răspuns:

Trebuie sa ai un absorbant, permanent in geanta de scoala! Daca observi ceva rosu-maroniu pe chilotei te duci repede la baie si ti-l pui. Nu-ti face griji e un lucru normal si trebuie sa fii pregatita! Te pup, o zi buna! Fundita? happy

| piticelm a răspuns (pentru SexyGirlSweet1998):

Nu inteleg faza asta cu ''FUNDITA?''..gen ''te-am pupat in cur, vrei sa ma pupi si tu pe mine?'' ii dai omului un sfat pur si simplu, nu vreo casa.In fine,una peste alta mai ai cateva semne pana iti va veni menstruatia,dar, stai linistita, este ceva normal, daca ai un absorbant la tine, totul va fi bine big grin

8 răspunsuri:
| mona a răspuns:

Important e sa ai un absorbant in geanta tot timpul, in caz ca iti vine la scoala te duci la baie si ti l pui

| Crucified a răspuns:

Şi care-i problema dacă-ţi vine la şcoală?

| Copildeciocolata a răspuns:

Daca iti este atat de frica poti sa porti la tine un tampon big grin Daca a inceput sa te dezvolti acum 2 ani, ai scurgeri vaginale, si iti greste parul pubian de un an atunci trebuie sa fi pregatitawinking

| Copildeciocolata a răspuns:

App nu trebuie sa te ingrijorezi pentru ca la scoala esti inconjurata de profesoare, colege etc. DAca este ceva poti sa le ceri ajutorul kiss

| RockLife99 a răspuns:

Trebuie sa ai la tine un absorbant si in caz ca baietii de la tine din clasa sunt mai "rai" trebuie sa il ascunzi bine

| antoniaantoantonia a răspuns:

Pe mine inainte sa imi vina mereu m-a doare burta si simt un discomfort la sani si am scurgeri vaginale mai abundente decat de obicei si imi apar caateva cosuri pefrunte iar dupacea dispar, trebuie sa ai mereu absorbate la tine si oricum atunci cand iti vine ai sa simti.

| Eysi a răspuns:

Nu trebuie sa-ti faci griji... Mie mi-a venit undeva in clasa a 7-a in ora de franceza laughing. Am stiut ca se intampla ceva pentru ca ma durea burta destul de rau. M-am cerut la baie dar nu m-a lasat laughing)). Oricum. Colega mea de banca * binecuvantata sa fie* avea in ghiozdan un absorbant si mi l-a dat mie smug (ieii). Am mers in pauza la baie si tac pac l-am pus si mi-am continuat orele ca si cum nimic nu s-ar fi intamplat.