| Bibiraphaeltudor a întrebat:

Buna fetelor! am si eu o problema:-ss mi-am lasat si eu unghiile sa creasca si s-au rupt asa putin intr-un colt vreo 2. dar nu vreau sa le tai, caci sunt din carne. Am inteles ca daca dai cu lac si le lasi frumos in continuare, "se reface; se lipeste". asa e nu? adica e ok nu?

Răspuns Câştigător
| sellenaD a răspuns:

Salut! NU, nu se lipesc, eventual, daca nu sunt rupte tare pot sa fie pastrate pana cresc putin mai mari ca sa nu le tai acum din carne.Foloseste intaritor de unghii peste lacul colorat, tine mai bine...asa fac atunci cand se exfoliaza cate una, a mea si nu vreau sa ajunga sa se rupa.Singurul mod in care ajung sa am unghiile mari fara sa le rup e daca imi fac un fel de manichiura frantuzeasca, dar folosesc alte culori in loc de cel alb si peste cu intaritor de unghii ca si fie mai diferite daca ai timp poti incerca sa desenezi ceva sa sa folosesti stampile sau abtibilduri.

| Bibiraphaeltudor explică (pentru sellenaD):

Mersi Selena:*...eu le am moi ca de-abia mi-am dat niste unghii cu gel jos si de-aia:d.

| sellenaD a răspuns (pentru Bibiraphaeltudor):

Multumesc si eu pentru fundita!big grinhappy:*
AAaa...aha ai putea folosi si ceva tratament pentru unghii...un exemplu ulei de masline, ceva fiole cu vitamine(A; etc) uleioase.

| Bibiraphaeltudor explică (pentru sellenaD):

Multuu:*

4 răspunsuri:
| Diiisclosure a răspuns:

Nu ştiu nimic despre asta. Şi eu am " păţit " la fel. Le-am dat cu lac, dar tot a trebuit s-o tai.