| ŁøRik a întrebat:

Buna!
fetelor, ce inseamna pentru voi, la virsta pe care o aveti baiatul perfect, ideal? si invers, baieti pentru voi cum arata o fata potrivita?

5 răspunsuri:
| MasterOfDisaster a răspuns:

Hmm, eu sincer nu astept baiatul perfect. Pentru ca asa ceva nu exista.
Dar, imi place un baiat respectuos, dragut, romantic. In care sa pot avea incredere. Amuzant, si sa fie inteligent. Astea sunt calitatile pe care le caut (mai sunt si altele, dar sa nu umplu toata pagina), dar nu ma astept ca un baiat sa aiba de toate.
Fiecare om are defecte, si pot spune ca baiatul potrivit pentru mine e baiatul ale carui defecte le pot accepta cel mai usor. Nu care are toate calitatile din lume.

O zi frumoasa!

| Flaviia16 a răspuns:

Buna! Am 16 ani jumate :d
Ca si aspect baiatul ideal ar trebui sa aiba peste 1, 80 inaltime,sa fie brunet,ochii verzi sau negrii,cu o freza misto laughing corp lucrat,sa fie preocupat de aspectul sau fizic etc
Iar in ceea ce priveste aspectul interior ar trebui sa fie sincer, sa aiba un caracter puternic, logic sa nu insele chatterbox
Mi-ar placea ca cele mai mari defecte ale lui sa coincida cu ale mele si anume : sinceritate, pragmatism, optimism

| positivity a răspuns:

Persoanele perfecte nu există. Însă, mereu mi-am dorit un tip perfect, ca de basm, şi cu siguranță voi îmbătrâni singură, așteptându-mi băiatul ideal.
Ca orice persoană, mi-aş dori să arate bine. Să aibă peste 1, 70; să fie slab, şi totodată musculos. Părul lui va fi șaten, iar ochii verzi. Iar tenul, culoarea pielii va fi albă, asemenea zăpezii.
Va avea o personalitate puternică. Va fi deștept, amuzant, viclean, puternic, romantic, respectuos, sincer, prietenos, şi alte mii de adjective.
Ştie să cânte la chitară, pian şi vioară. E bun la toate, e genul de persoană "mă pricep la orice". Şi se dă pe skate.
Ok, am făcut o descriere unui tip ce nu există, şi nici nu va exista vreodată.
Aștept băiatul ce nu va veni niciodată.

| FemeiaPisică a răspuns:

Când iubeşti vezi doar perfecţiunea.

| LifeisALL a răspuns:

Nimeni nu e perfect, dar exista persoana perfecta pentru cineva.Cineva alaturi de care adori sa stai, care mereu iti surprinde sufletul.Cineva care e mereu acolo...cu privirea,frumusetea, glumele, stilul si, mai ales, dragostea lui