| Claudia_1005 a întrebat:

fetelor imi doresc foarte mult sa invat sa fac bratarile prieteniei si nu stiu cum se fac si as vrea sa invat si eu cum sa fac imi puteti explica? va rog plsssbatting eyelashesvreau neaparat sa invat si in plus de asta imi plac foarte mult ajutati-mabatting eyelashes

8 răspunsuri:
| bunny112 a răspuns:

Http://www.youtube.com/watch?v=ktYEN-BPOs0

uite aici si vei gasi o multime de modele.

| Lyiia a răspuns:

Buna claudia!
Bratarile prieteniei se fac foarte usor. Daca vrei ceva original poti impleti pur si simplu tu cateva ate colorate:))
-poti cauta pe google "tutorial bratarile prieteniei", sau pe youtube
-uite cateva video cu diferite modele, unele in romana
http://www.youtube.com/watch?v=ktYEN-BPOs0 -aici iti explica foarte bine+materiale etc
http://www.spuse.ro/bratarile-prieteniei-demo/ si aici ai cateva chestii
Daca vrei sa iasa ceva mai deosebit gasesti aici http://friendship-bracelets.net/,chiar daca iti ia ceva timp, dureaza si sunt tare dragute.Merita efortul!
Succes![sa imi spui daca ti'a iesit ceva:))]

| GabrielleTheRealQueen a răspuns:

Buna,Claudia! Fac bratarile prieteniei de aprox. un an, acum depinde ce model vrei, pentru mine cel mai simplu este cel in ''V''.La orice bratara OBISNUITA se pun 8 fire. I-a 2 culori si aseaza 4 fire de o culoare primele si 4 fire de cealalta culoare dupa. Apoi le innozi la un capat si i-ei primul fir cu care faci 2 noduri pe fiecare fir in parte.Culoarea se va schimba pe rand si vor iesi 4 randuri de o culoare si 4 de cealalta! Multa bafta. Fundita?big grin.

| i44na a răspuns:

Si eu stiu face si imi flac foarte mult ♥
uite aicia poti vedea cum se fac http://www.spuse.ro/bratarile-prieteniei-demo/
dupa ce stii nodul acela poti inveta si tu modele
SUCCES!
p.s. toate modelele se bazeaza pe nodul ala

| Incarcare a răspuns:

Stiu eu 2 moduri.

MODUL CU ATA:
Deci iei 3 fire de ata COLORATE ( fiecare de cate o culoare ). Legi la un capat si incepi sa impletesti. Cand ai terminat faci un nod si la celalalt capat. Mai iei inca 3 firee si faci la fel. dupa aia inca 3 fire si faci la fel. Trebuie sa ai 9. Cu alea 9 impletite. Le iei si le faci un nod la capat dar sa fie legate impreuna! Apoi le impletesti si pe acelea. Faci un nod la celalalt capat si gata!

MODUL 2:

Cu fire de lana. Iei 4 fire. ( Tot colorate ) Le grupezi cate doua dar abia dupa ce ai facut un NOD la un SINGUR capat. Dupa ce le-ai grupat incepi sa impletesti in 2. O sa iasa ca si cum le-ai fi impletit in 4! Dupa ce ai terminat faci nod la celalat capat si GATA!
Da-le celor mai buni prieteni si distreazate! Sper ca ti-am fost de ajutorr! O fundita mica mica?

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Http://www.spuse.ro/bratarile-prieteniei-demo/
fundita?

| Cristina_Stefan_1980 a răspuns:

Http://fbraceletiuli.blogspot.com/ de aici imi iau cele mai multe modele, am o gramada si imi plac foarte mul, chiar daca unele necesita mai mult timp, sper sa te descurci si tu :)