| Raluca_Ivan_1936 a întrebat:

Buna fetelor!
Luna viitoare plec de pe 30 august pana pe 6 sept in Grecia si menstruatia imi vine pe 1-2 sept... ce pot lua sa imi intarzie?
Multuuu. Va pup.

Răspuns Apreciat de Editori
| MihaelaDart a răspuns:

Nu-ți recomand sa iei nimic, astfel îți poți da peste cap tot corpul. Ai putea foarte simplu sa folosești O.B. cele normale care nici nu-s prea mari.
Și eu am avut probleme in această vară la mare să-mi vină menstrual și am folosit numai OB-euri, m-au protejat foarte bine mai ales că am vreo 3 zile cu scurgeri dense.

2 răspunsuri:
| Violleta2022 a răspuns:

Imi pare foarte rau, dar nu poti lua nimic sa-ti intarzii menstra, ceasul tau biologic nu poate fii programat manual!

Se pot lua anticonceptionale prescrise de ginecolog, dar acela nu sunt indicate doar pentru a intarzia menstra cateva zile.

| NadarraXD a răspuns:

Sex