| anonim_4396 a întrebat:

Buna fetelor. vreau un fond de ten bun care sa acopere toate cosurile..nu am decat pe frunte.adica sa nu se mai vada urmele asa tare. un pret va rog?big grin

5 răspunsuri:
| wolder a răspuns:

Incearca sa aplici fond de ten apoi corector sau pudra si asta face sa se astupe de tot

http://3.bp.blogspot.com/......103964.JPG

asta e bun l-am folosit eu si este vreo 30 de lei

| wolder a răspuns:

Aha

| Papusik478 a răspuns:

Buna, nu este important doar fondul de ten ales ci si modul in care se aplica, in plus nu e singurul produs de care ai nevoie, asta pentru ca fondul de ten nu va face singur ' minuni'. Dar poti sa urmezi cativa pasi :
1. Inainte de a aplica machiajul, demachiaza'ti si curata'ti tenul de impuritati.
2. Aplica o crema hidratanta, acum cu un SPF ridicat.
3. Folosesti un corector, in zonele cu probleme.
4. Aplica fondul de ten cu o pensula, in cantitati moderate ( mai mult nu inseamna o acoperire mai buna ci din contra).
5. Foloseste un anticearcan, eu personal ti'l recomand pe cel de la Yves Saint Laurent - Touche Eclat dar care are un pret cam piperat pentru gramajului lui sincerhappy.
6. Aplici pudra in zonele unde ai nevoie.
Cam asta este din mare.
Dar ininate sa acoperi cel mai bine ar fi sa previ sau in cazul tau sa folosesti produse pentru a scapa de aceasta problema si nu sa-ti incarci tenul acoperindu'lehappy. te pup

| IuliaDragomir a răspuns:

In primul rand cati ani ai? Daca ai peste 30 poti folosi Max Factor Ageless elixir 2 in 1 foundation+serum.Este foarte bun, are o acoperire mare, acopera perfect cosurile si cam toate imperfectiunile tenului.Are si factor de protectie si tot ce vrei.Citeste cateva review-uri si pareri pe net despre el sa-ti faci o parere.Cum spune papusik478, corectorul Yves Saint Laurent - Touche Eclat este foarte bun dar pretul este extrem de mare pentru cei 2, 5 ml care-i are.Adica este in jur de 150 RON.Iar tu spui ca ai cosuri numai pe frunte, asa ca nu cred ca ai avea nevoie de asa ceva.Parerea mea...acum depinde de ce buget ai happy

| IuliaDragomir a răspuns:

Iar pretul difera, la Douglas il gasesti la 60 RON dar il gasesti pe net pe diferite site-uri mult mai ieftin, 50 RON, chiar si mai ieftin.Si la 40 si ceva de ron.Depinde de unde-l iei.