| Idkvere a întrebat:

Buna. Filologie sau științe sociale? Care profil este mai lejer? Doresc informații clare, mulțumesc.

2 răspunsuri:
| alexandradlr a răspuns:

De obicei mai lejer este la stiinte sociale, și nu faci mate asa multa, dar la ambele profile scapi de bio, chimie, fizica în clasa a 10 a. Nu faceți info, doar tic. La stiinte sociale o sa ai mai multe ore de psihologie, logica, antreprenoriale, filozofie ceea ce este mult mai lejer decât la filo, unde sunt foarte multe ore de limbi străine și de romana.

| Viorelidolullafemei a răspuns:

La științe sociale faci mai multa română, latină și istorie, iar la filo faci mate până în clasa a 10 a, insa profilul ăsta se bazează foarte mult pe limbi străine. Tu decizi care ți se potrivește cel mai bine. Sper că te-am ajutat