| DiaNa357 a întrebat:

Bunahappy
Funda:
Acum cateva zile m-am trezit cu o durere incredibila la stomac(ma durea fffff tare)am luat o pastila si a trecut, dar acum iarashi incepe sa ma doara... POATE FI DE LA PEPSI? inainte nu aveam probleme, dar acum daca de ex mananc cateva semintze, sau covrigei incepe sa ma doara.stiu ca nu sunteti doctori si numi trebuie sfaturi de medicina, vreau doar sa stiu parerea voastra? Ar trebuii sa nu mai mananc, numai chiar asa, putin? Multumesc:*

Răspuns Câştigător
| Madilyn a răspuns:

Inainte si eu puteam consuma orice. Dar datorita sucurilor acidulate, mi-am deranjat stomacul [ Asa ca tine ], iar acum daca beau Cola sau Fanta incepe sa ma doara. Ar fi bine pentru un timp sa renunti la mancaruruile nesanatoase si bauturile acidulate [ Consuma sucuri naturale. big grin ]

Sper ca te-am ajutat cat`de`cat. Pup. :*

3 răspunsuri:
| Ramona1918 a răspuns:

Pai.pe mine ma durea stomacul dar mi-a trecut deoarece eram constipata.A fost oribil deoarece am mancat pana si cafea cu iaurt ca asa stia fina mea ca iti trece. Daca ai mancat mult s-ar putea sa te doara ca ti se largeste stomacul.Cred ca e ceva normal daca esti in crestere...

| MeyBro a răspuns:

Ori ai apendicita, ori ai probleme cu stomacul.
Eu unul iti recomand sa iei debridat, si pe mine ma lua durerea inainte, insa mi-a trecut.
Important : numai bea Pepsi, incearca sa te abti 2-3 zile!

| Ofiintă a răspuns:

Nu stiu cu ce sa incep dar asa mi s-a intamplat si mie,eu am avut helicobacter pylori, daca durerea ta nu trece ar trebui sa faci o analiza si sa afli pentru ca daca ai bacteria aia in stomac la inceput te doare numai la sfarsitul zilei si cand mananci iti trece iar dupa cam toata ziua pentru ca iti roade stomacul si imediat dupa ce mananci iti trece, Vezi daca nu cumva iti trece dupa ce mananci daca da ar trebui sa mergi la medic!