| inger02 a întrebat:

BUNA! funda celui care ma ajuta si la restul voturi
vreau si eu compatibilitate intre zodia gemeni si leu. as dori multe informatii. credeti ca s-ar potrivi aceste zodii?

Răspuns Câştigător
| SweetSecrets a răspuns:

Compatibiliate intre zodiile gemeni si leu:71% love struck
Profilul Leului se incadreaza la fix in viata dumneavoastra, sunteti atras de acest nativ, va stimuleaza din punct de vedere intelectual, vreti sa aveti un viitor frumos alaturi de acesta. Dar Gemenii ar trebui sa fie atenti caci Leii pot deveni de neinteles. Foarte des se intampla ca Gemenii si Leii sa invete unii de la altii, si de aceasta data, Leul impune un ritm rapid, iar Geamanul este pregatit sa o ia mai incet.

Nativii celor doua zodii sunt compatibili, mai ales datorita umorului acestora. Leul ii inspira pe Gemeni, le da idei, ii face sa doreasca sa se exteriorizeze. Multe dintre romantele Gemenilor implica nativi din zodia Leului.

Principalul rezultat dintr-o relatie cu un Leu este stimularea intelectuala si idei din belsug. Acesta aduce disciplina, impune luarea unor decizii cu privire la cea mai buna idee, poibilitate, etc. Intr-o relatie de acest gen vor exista focuri de artificii si pasiune. Insa Gemenii cauta caldura sufleteasca, si depinde de rabdarea acestora daca o sa gaseasca la un Leu asa ceva.

Soarele de guverneaza zodia Leului se imbina cu Mercurul si creaza stimuli, ceea ce se concretizeaza in scurte calatorii, dispute inflacarate, despartiri si impacari. Ca o concluzie, aceasta este o relatie plina de actiune!♥

2 răspunsuri:
| bunnylover537 a răspuns:

Da, cei doi se potrivesc si se inteleg foarte bine. In general vorbind, caci apare si influenta ascendentului (intra pe www.eastrolog.ro si vezi cum se calculeaza). S-ar putea ca leul sa fie usor iritat de multiplele fete ale celui in gemeni, iar cel in gemeni sa nu tolereze f bine mandria leului. Dar chestia asta se rezolva usor cu compromisuri si acceptare. In orice caz, se starnesc reciproc, leul fiind foc si gemeni fiind aer. Deci da, e o combinatie reusita.

| 愛日本 a răspuns:

Zodia Gemeni

22 mai - 21 iunie
Caracteristica generala a zodiei Gemeni: semn pozitiv, masculin
Element definitoriu pentru zodia Gemeni: Aer
Calitate definitorie pentru zodia Gemeni: semn Mutabil (flexibilitate)

Planetele si zodia Gemeni

Planeta guvernatoare: Mercur
Planeta carierei profesionale: Neptun
Planeta dragostei: Jupiter
Planeta câstigurilor financiare: Luna
Planeta sanatatii si a muncii: Pluton
Planeta casei si a familiei: Mercur
Culorile zodiei Gemeni: albastru, galben
Pietre pretioase caracteristice pentru zodia Gemeni: agata, acvamarin
Metale caracteristice pentru zodia Gemeni: mercur
Ziua cea mai favorabila pentru zodia Gemeni: miercuri

Principalele calitati ale zodiei Gemeni: excelente capacitati de comunicare, agilitate mentala, capacitate de a învata rapid
Cea mai puternica dorinta a nativului din zodia Gemeni: comunicarea
Defecte ale nativului din zodia Gemeni: superficialitate, bârfa, exprimare neglijenta cu care poate jigni, utilizarea cuvintelor pentru a dezinforma sau a induce în eroare

Relatii între zodia Gemeni si alte zodii

Compatibilitate generala foarte buna cu zodiile: Balanta, Varsator
Compatibilitate generala redusa cu zodiile: Fecioara, Sagetator, Pesti
Compatibilitate foarte buna pe plan profesional cu zodia: Pesti
Compatibilitate foarte buna pe plan emotional cu zodia: Fecioara
Compatibilitate foarte buna pe plan financiar cu zodia: Rac
Compatibilitate foarte buna pentru casatorie si/sau parteneriate cu zodia: Sagetator
Compatibilitate foarte buna pentru proiecte de creatie cu zodia: Balanta
Compatibilitate foarte buna pe plan spiritual cu zodiile: Taur, Varsator

Zodia Leu

23 iulie - 22 august
Caracteristica generala a zodiei Leu: semn pozitiv, masculin
Element definitoriu pentru zodia Leu: Foc
Calitate definitorie pentru zodia Leu: semn Fix (stabilitate)

Planetele si zodia Leu

Planeta guvernatoare: Soarele
Planeta carierei profesionale: Venus
Planeta dragostei: Uranus
Planeta câstigurilor financiare: Mercur
Planeta sanatatii si a muncii: Saturn
Planeta casei si a familiei: Pluton
Culorile zodiei Leu: auriu, portocaliu, rosu
Pietre pretioase caracteristice pentru zodia Leu: ambra, crisolit, diamant galben
Metale caracteristice pentru zodia Leu: auriu
Ziua cea mai favorabila pentru zodia Leu: duminica

Principalele calitati ale zodiei Leu: calitati de conducator, siguranta de sine, generozitate, creativitate
Cea mai puternica dorinta a nativului din zodia Leu: sa straluceasca, sa fie în prim plan
Defecte ale nativului din zodia Leu: aroganta, vanitate

Relatii între zodia Leu si alte zodii

Compatibilitate generala foarte buna cu zodiile: Berbec, Sagetator
Compatibilitate generala redusa cu zodiile: Taur, Scorpion, Varsator
Compatibilitate foarte buna pe plan profesional cu zodia: Taur
Compatibilitate foarte buna pe plan emotional cu zodia: Scorpion
Compatibilitate foarte buna pe plan financiar cu zodia: Fecioara
Compatibilitate foarte buna pentru casatorie si/sau parteneriate cu zodia: Varsator
Compatibilitate foarte buna pentru proiecte de creatie cu zodia: Sagetator
Compatibilitate foarte buna pe plan spiritual cu zodiile: Berbec, Rac