| dafy a întrebat:

Buna
FUNDA!
...mi.am propus ca in vacanta aceasta sa citesc ceva insa nu am nici o idee ce anume.asa ca va rog din tot sufletul sa-mi recomandati niste carti, insa asi prefera ceva de dragoste, ceava cat mai trist. si va og daca se poate sa-mi desieti in cateva cuvinte actiunea.
multumesc anticipat
pupici

5 răspunsuri:
| VampireDeea144 a răspuns:

Scrsoare de dragoste de mihail drumes, la rascruce de vanturi de emily bonte,

| mixxjim a răspuns:

Daca vrei ecva de dragoste si trist Lorelei, de Ionel Teodoreanu, Inivitatia la vals, de Mihail Drumes si la toate chiscurile de ziare si librarii gasesti carti scrise de Sandra Brown care scrie doar romane de dragoste cu mijloc trist si final fericit laughing spor la citit!

| Lia09 a răspuns:

Toate cartile de la Sandra Brown sunt senzationale, pline de suspans. Perfecte pentru adolescenti.

| βιάήćάβάά a răspuns:

Bună!
Eu ți-aș recomanda cartea "Pe Aripile Vântului" de Margaret Mitchell; și cartea "Cele două diane" de Alexandre Dumas!
Să-ți spun despre ce este vorba, nu cred că mai merită, când poți citi amândouă cărțile, online, chiar accesând aceste link-uri.
"Pe Aripile Vântului" ~ http://cartielectronice.blogspot.com/......ui-de.html
"Cele două diane" ~ http://www.cartiok.ro/......4%83-diane
O zi frumoasă!

| Cocosik a răspuns:

Invitatie la Vals- Mihail Drumes
Suflete Pereche- Cecelia Ahern