| baby123 a întrebat:

FUNDA si vot la toti cum pot sa le spun parintilor ca prietenul meu fumeaza pentru ca ei nu accepta asa ceva dar el e foarte grijului cu mine si se vede ca iubeste! PLZZZZ Si e genu de baiat mai smecheras dar cu mine nu pentru ca intotdeauna ma tratat diferit de celelalte fete crying

2 răspunsuri:
| CARMENCITA a răspuns:

Nu inteleg de ce trebuie sa le spui.Probabil ca vrei sa-l inviti la tine si bineinteles ca prietenul va dori sa fumeze. Poate fuma pe holul blocului sau le ceri voie parintilor sa-l lase sa fumeze pe balcon sau la bucatarie. Daca trebuie sa le spui spune-le pur si simplu tu te saruti cu el dupa ce fumeaza si nu ei.Banuiesc ca tu nu fumezi.Parintii tai nu au de ce sa se supere ca ai un prieten care fumeaza dar se vor gandi ca te apuci si tu de fumat sau ca daca il chemi in vizita le va afuma casa. Unii nefumatori nu inteleg fumatorii asta pana se apuca si ei de fumat daca se apuca sau inteleg ca fiecare este liber sa faca ce doreste cu viata lui.Tu sti cea mai buna metoda sa le spui ca ii cunosti cel mai bine.Bine ca doar fumeaza prietenul.

| Mihaa_7153 a răspuns:

Pff pai ai putea sa le spui : " am ceva sa va spun, dar inainte de toate vreau sa imi promiteti ca nu veti reactiona intr-un mod ciudat... (numele prietenului tau) a trecut printr-o depresie si acum fumeaza... sper sa nu reactionati gresit". dar tb sa ai si tu grija ca orikand poate sa se poarte cu tine la fel ca si cu ceilalti!