| alecsutzza01 a întrebat:

Buna
funda+vot
ma numesc Maria, si am 15 ani. am facut cea mai mare greseala din viata mea, si sper sa ma ajutati sa trec peste, va rog mult. am inceput asa.
"Am cunoscut un baiat, pe facebook, eram cam 30km, departe de mine, dupa ce am dat examenele am aflat ca intrasem cu el in aceeasi clasa, la liceu, nu-l cunostea. mi-a bagat id de mess, si am vorbit, ne intelegeam superb, ei pana am inceput scoala, il sti-am in baiat timid "aparentele inseala", am inceput scoala, am inceput o relatie, dupa cateva zile, ne-am certat el mi-a zis Maria "nu vrea sa ma indragostesc de tine, pentru ca nu`mi poti oferii ce`mi doresc eu intr-o relatie, ne-am despartit 2 zile am simtit ca mor, mi-a zis ca eu nu sta intr-o relatie faara sa faca "dragoste"cu fata, mi-a zis ca ma lasa sa ma gandesc daca vreau asa, nu staim ce sa fac, pana la urma mi-am lot inima in dinti, si am facut-o, plangand, "stiu cea mai mare greseala"sad, acum el a zis ca se va indragostii de mine, dar nu a putut, maine era o saptamana de cand am facut dragoste, aseara ne-am despartit, mi-a zis ca ma intelege cum ma simt... dar nu poate sa se indragosteasca de mine, acum nu stiu ce sa fac. ce ziceti sa fac? cum sa-l uit? asi da orice doar sa pot sa-l uit. "nu vreau, sa`mi fac alt prieten"... il iubesc pe el, si nu pot. va rog mult de tot.sad. funda+vot

7 răspunsuri:
| LovKid a răspuns:

Ai facut o mare greseala!
Stiu foarte multi baieti in genul lui.care daca mai vrei sa fiti impreuna trebuie sa o faceti cat mai repede!
Cel mai bine ...este sa ignori acesti baieti...asa am facut si eu!
Ar trebui sa vorbesti ca mama ta.despre chestia asata! si nu iti face griji ca timpul o sa il uiti!
Gasesti tu altu!
Bafta... funda?

| CryssCrySta a răspuns:

Timpul le rezolva pe toate asa ca va trebuie sa ai rabdare, nu il poti uita asa repede doar daca te muti din oras ca sa nul mai vezi dar in curand vei trece peste, vrei sa-l uiti si e greu asa ca evital si incearca sa stai la distanta.in 4 ani cad termini lceul va trece si cu timpul il vei uita.

| ησℓσνє17мαяιι a răspuns:

Incearca sa te imprietenesti cu un alt baiat, dar sa fiti numai prieteni, iar cand "tipul de pe fb" e in preajma incearca sa nu ii dai atentie si totodata prefa`te fercita`. vei vedea ca o sa ii para rau`. no talking

cat despre dragoste`. incearca sa te limitezi la scoala, macar pentru o saptamana-doua`winking

si crde`ma. :. baieti mai sunt` :-J

sper ca te-am ajutat kiss

| contesa_9175 a răspuns:

Nu trebuie sa disperi, baieti sunt destui, si mai draguti si mai inteligenti. Daca el a fost atat de prost incat nu si-a dat seama ca il iubesti atat de mult incat ai accepta orice doar de dragul lui atunci nu te merita.
La inceput iti va fi greu sa il uiti, dar cu timpul sunt sigura ca vei reusi.Nu iti cere nimeni sa iti faci imediat alti prieteni, lasa sa mai treaca o perioada in care sa iti mai limpezesti gandurile.Ca sa treaca totul mai usor incearca sa stai mai mult in compania persoanelor care te fac sa te simpti bine in preajma lor, fa in timpul liber ceea ce iti place(ascula muzica, danseaza etc.).
Pe viitor incerca sa iti gasesti un prieten un pic mai matur pentru ca majoritatea baietilor de 15-16 ani acum au descoperit sexul si vor sa incerce cu toate.
Capul sus pentru ca cel dupa care plangi nu merita nici macar sa il privesti cu scarba.

| Mariutza_1905 a răspuns:

Maria, se mai gasesc baieti pe lumea asta nu trebuia sa faci dragoste doar pentru un biata ca vezi si tu ca pana la urma a profitat de tine ca a vazut ca il iubesti mult,acum ce iti pot spune e sa nu te mai gandesti la el, altceva nu am ce sa iti spun, imi pare rau de tine.sad

| Ys a răspuns:

Sunt alte greseli pe care eu le cred mai mari ca aceeasta de exemplu sa omori pe cineva.Asta este viata trebuie sa treci peste vor mai fii greseli si bucurii.Baieti ca acestia o sa mai gasesti dar trebuie sa ai grija sa te feresti de tipi ca astea ca doar atat vrea de la o fata.Cat despre tine fii mai deschisa la discutii cu unul din parini cu care crezi ca poti sa discuti asa ceva si spune-i tot ce ai de spus si ce te nelinisteste ca parintii stiu cu ce sa te ajute.Succes in toate si vorbeste cu parinti ca daca faci ceea ce vrei tu si nu discuti cu cineva care este mai mare s-ar putea sa gresesti din nou.

| Deyutza a răspuns:

Cum poţi să-l mai iubeşti după tot ce ţi-a făcut? dacă-aş fi în locul tău l-aş urî, şi aş încearca să-l fac să se urască si el! băieţi ca el sunt destui, şi chiar nu pot să-mi dau seama cum ai putut să te culci cu el? chiar nu ai avut nici o îndoială, nu are cum sa se îndrăgostească de tine după ce se culcă cu tine!