| anonim_4396 a întrebat:

Fundita pentru cel mai bun sfat! In ultimul timp am inceput sa ma cert cu prietena mea cea mai buna. Ea mi-a spus pe la sfarsitul lui decembrie ca are un cadou foarte mare de ziua mea. Acel cadou este sa merg cu ea la mare. Si profesoara de romana face tabara cu clasa ei si cu cei care vor sa vina de la noi din clasa. Si cum noi doua ne certam prea des m-am gandit ca ar fi mai bine sa merg cu profa de romana la mare. Voi ce parere aveti?

Răspuns Câştigător
| invingatoarea_5012 a răspuns:

Poi daca tu inca te intelegi bine cu ea siti pare rau ca te-ai certat (adica o simti tot caa cea mai buna prietena poate putin mai indepartate acum)du-te cu ea. Daca nu du-te cu profa de romana si spune-i ca nu te mai intelegi cu ea sau ma rog vezi tu, spune-i adevarul. Sper ca team ajutat.Paaaaaa.

10 răspunsuri:
| Zoet a răspuns:

Pai. Sincer, eu as alege cu prietena.

Cel putin, lucrul acesta dovedeste ca tine la tine, o vacanta la mare, e super.

Asta e, ne mai certam, doar nu suntem perfecti.

| Silviu0101 a răspuns:

Sincer draga Byanka eu as zice sa te duci cu prietena ta, asa este va mai certati din cand in cand dar iti este prietena si nu trebuie sa uiti asta, orice lucru in lumea asta se termina dar prietenia ramane vesnic, deci cred ca ar trebui sa te duci cu prietena tahappy

| BoboooBubuuu a răspuns:

Pai in primul rand prietena mea se cearta cu mine. Si mereu zice ca pe ea nu o intereseaza. Nu eu sunt de vina ci ea. Si oricum are alta prietena. Nu mi se pare cinstit sa imi zica, ca aia a zis nu stiu ce despre mine si asa mai departe cand nu e adevarat. M-am saturat. Adica toata clasa s-a saturat de ea in mare parte. Si mai e si nesi. Oricum am vb cu mama si nu conteaza ca mai platesc 150 de lei in plus sa merg cu profa de romana pentru ca eu mai merg si in 3-4 turnee pentru ca joc baschet. Asa ca dupa parerea mea nu mai exista prietenie prea mare. Numai cand o vad imi vine sa ii scot ochi.

| Qweell a răspuns:

Bianca, stiu ca este o decizie grea dar ar trebui sa incerci sa mergi cu prietena ta si sa incercati sa va rezolvatii problemele.
Tabara gasesti i fiecare an oricand asa ca mai bine e sa mergi cu prietena puppy dog eyes

| pisicuta13 a răspuns:

Pe prietena ta ai deranjao putin dar trebuie sa inteleaga, spune-i ca vei merge cu profa de romana nu cred ca o sa se supere asa tare, sau vorbeste cu ea daca vrea sa vina. incearca macar sa o lasi sa nu i reprosezi nimic sa nu va certati, daca sunteti cele mai bune prietene

| kryss99 a răspuns:

Mai bine ai merge cu prietena ta

| love_1617 a răspuns:

Bya ...nu face greseala sa mergi cu profa de romana...cea mai buna pr a ta o sa se supere kiss

| Needle a răspuns:

Te inteleg dar cred ca cel mai bine ar fi sa mergi cu prietena ta, ea a facut un efort sa iti faca acest cadou frumos iar tu nu ar trebui sa il refuzi, chiar daca va mai certati incearca sa lasi si tu de la tine si explica-i si ei sa faca la fel. Distractie placuta! :*:*

| Honey_8888 a răspuns:

Bia sa stii ca nu ai dreptat in legatura cu Daria si atunci cand a zis ca nu ii pasa nu era asa atenta sau poate s-a infuriat, dar si tu te-ai certat cu ea, iar dk ea s-a certat cu tine s-a certat pentru ca nu ai mai petrecut timp cu ea si altele si app acea alta prietena e Andreea M?

| kidooolxl a răspuns:

Daca ati fost prietene foarte bune eu zic sa nu lasati niste dispute sa va desparta.eu zic s ea