| Drunkenhearts a întrebat:

Haide-ti sa facem un fel de concurs cu cele mai frumoase statusuri, si cand zic frumoase ma refer la unele despre prietenie, iubire si din astea'. Dau fundita celui mai frumos status pe care nu il stiu.

Răspuns Câştigător
| Gregory a răspuns:

Bună!
« Oamenii sunt adesea neînţelegători, iraţionali şi egoişti...
Iartă-i, oricum!
Dacă eşti bun/ă, oamenii te pot acuza de egoism şi intenţii ascunse...
Fii bun/ă, oricum!
Dacă ai succes poţi câstiga prieteni falşi şi duşmani adevăraţi...
Caută succesul, oricum!
Dacă eşti cinstit/ă şi sincer/ă, oamenii te pot înşela...
Fii cinstit/ă şi sincer/ă, oricum!
Ceea ce construieşti în ani, alţii pot dărâma într-o zi...
Construieşte, oricum!
Dacă găseşti liniştea şi fericirea, oamenii pot fi geloşi...
Fii liniştit/ă şi fericit/ă, oricum!
Binele pe care îl faci azi, oamenii îl vor uita mâine...
Fă bine, oricum!
Dă-i lumii tot ce ai mai bun şi poate nu va fi niciodată de ajuns...
Dă-i lumii tot ce ai mai bun, oricum!
La urma urmei, ce este între tine şi DUMNEZEU...
N-a fost niciodată între tine şi ei, oricum! » ― MAICA TEREZA (Agnes Gonxha Bojaxhiu).
Sunt nişte cuvinte memorabile...

10 răspunsuri:
| dulc3'maria a răspuns:

Dintre toate minciunile pe care mi le-ai spus..."TE IUBESC" a fost preferata mea...

SoftCristi
| SoftCristi a răspuns:

"Busy"

Janina
| Janina a răspuns:

Nu voi fi un om obisnuit pentru ca am dreptul sa fiu extraordinara happy

| cipri08 a răspuns:

Uite cel mai tare status, eu am reusit sa enervez aproape toate fetele din lista cu el : "Sa nu ai incredere in femei si in franele de dacie ", dar ele nu ma intrebau ce am cu femeile, ma intrebau ce am cu franele laughing)laughing)

| Andutsaa a răspuns:

Zambete. Priviri desprinse din vise. Inca mai sper la cele promise. De ce imposibilul nu este permis? De ce imi doresc doar ce`i interzis?

Ma sustin mereu si de cea mai mica urma de speranta.Doborata de voi? Niciodata!

Daca viata iti da 1000 de motive sa fi suparata…. arata-i ca ai 1001 de motive sa fi fericita!

Am invatat sa plang cu zambetu’ pe buze in ciuda tuturor :X

Nu mai sunt copilu` cu slabiciuni de alta data. Acum sunt slabiciunea altora c`am caracter de piatra!

• Mereu cu zambetul pe buze • Nu se streseaza • Nu prea o intereseaza ce urmeaza •

N’o ai nici tu…dar nici altii…. e genu’ de fata care nu se baga in relatii
Da pe bune vreau sa las in urma viata asta de **** Si chiar daca o sa dau gres voi sti ca am incercat!

| Teooo a răspuns:

A smile doesn't cost anything happy

Esti lacrima ce aluneca pe obraz si mi se sparge in palma…esti IUBIREA!

| vyol3ta a răspuns:

Tu ca mine nu gasesti...eu ca tine nu mai caut happy

| gabitza_3022 a răspuns:

Suna binehappy prietenii sunt ca vremea...schimbatori...unii ii poti tine aproape altii nu...

Prietenii adevarati? Rar se intalnesc... dar cei care sunt prieteni adevarati sunt persoane speciale in viata unui om...Mai exista prieteni adevarati? Da, exita daca stii unde sa ii cauti!
Pe calea asta vreau sa dau cateva nume de prieteni adevarati: A. Elena(Aiurita) B. Teo(Micutza) L.Bianca(Lolo) si mai sunt cateva persoane... eu una sunt ft fericita ca am prieteni adevarati:X

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Va veni o data vremea
Cand in urma vei privi
Ai vrea sa reinvie
Toate bucuriile si nebuniile
Dar trecutul se ascunde
Nu mai vine niciodata
Numai amintirea spune
Ca....Asa a fost odata!

A iubi inseamna a suferi, Dar cum toti mai multi fug de suferinta Toti mai putina stiu sa iubeasca!

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

I-am cerut luiDumnezeu o floare si mi-a dat o gradina
I-am cerut un pahar cu apa si mi-a dat un ocean
I-am cerut un inger si mi te-a trimis pe tine.