| TheDarkQeen13 a întrebat:

ieri m-am epilat pe picioare cu lama (in mana dreapta) si nu stiu cum am tinut mana stanga si mi-a intrat lama in unghie. Am taietura mai intr-o parte pe vertical si daca ma agat de ceva sau trag de unghie se rupe.Va rog ajutati-ma nu stiu ce sa fac. dau funda si vot (sper ca ati inteles)

7 răspunsuri:
| Liviu a răspuns:

Brrr,stiu prin ce treci,astfel de accidente pateam si eu mereu acum ceva vreme,eu am program saptamnal de barbierit pe cap/fata ei bine,la fel mi s-a intamplat si mie,m-a luat cu ameteli,se vindeca foarte foarte greu taietura de lama,si ustura foarte nasol,sfatu meu,tine-o la aer,pune pudra pe ea sa se 'prinda' mai repede(nu stiu denumirea la pudra aia) si ai grija sa nu te atingi, cea mai mica atingere te doare, o simtisad stiu cum e, am patit-o eu m-am taiat si la ureche(crestat foarte putin) si la deget, care mi-a luat o buna bucata din deget(dar s-a lipit la loc buricul degetuluibig grin)

| zurick a răspuns:

Nu mai folosi lama foloseste mai bine epilatorul sau benzile de ceara.

| TheDarkQeen13 explică (pentru zurick):

Bine, dar nu stii ce sa fac un unghia?

| TashaUhm a răspuns:

1.Nu mai folosesti lama`!
2. Pui Picatura (sau super glue) pe unghie. Si pe mine m-a sfatuit cineva sa fac asa, si a mers. pana creste unghia na. trebuie sa faci ceva si incerci orice`!
3.O zi buna`!

| MihaiEdy1993 a răspuns:

Du-te la o farmacie ca te vor bandaja corespunzator happy

| vali4789 a răspuns:

...si sa nu mai folosesti lama

| Aηdяєєa a răspuns:

Auci.Ce e asa de greu sa vizitezi o farmacia? Si te rog nu te mai epila cu lama.