| minteuandedouaori a întrebat:

Buna happy imi place de o fata da nu sunt sigur daca si eu ii plac.Cand intru pe messenger tot timpul imi scrie serus cf etc. si eu ii mai scriu cand numi scrie sau se uita la film pe calc si ii tot trimit pupici pe mess odata mo intrebat de ce tot ii trimit si n-am stiut ce sa-i zic si am zis ca numa asa. a doua zi mo intrebat iarasi si i-am zis ca-mi place de ea. prietenasa cea mai buna mo intrebat dacami mai place de ea acum recent siam zis ca da. ies peafar foarte multe cu ele si cu alti priteni impreuna.cand suntem peafara cand ma mai uit la ea imi zambeste sau vine langa mine sau ma duc eu langa ea. Voi ce ziceti? (ii mai place si de un prieten de-al meu da ala tot isi bate joc de ea o zi is impreuna o zi nu)

Răspuns Câştigător
| Adry05 a răspuns:

Buna!
Eu as zice ca te place. Probabil ca prin faza cu zambitul si apropiatul de tine, e ca un fel de a zice "stii ca si eu te plac de ce nu vrei sa fim impreuna", cam asa se traduc gesturile ei. Ar trebui s-o intrebi daca vrea sa fie cu tine. Daca zice nu stiu, nu te descuraja si continua sa o intrebi la interval de vreo 2 zile timp de o saptamana. Sunt multe fete, care desi vor sa stea cu un baiat le e rusine sa zica nu de prima data. [genul meu de exemplu si nu sunt singura:d] Sau, daca te mai intreaba prietena ei daca iti mai place de ea [fata aceea] dupa ce ii zici ca da, intreb-o cam asa:
"da, imi -place, dar de ce ma tot intrebi? Si ei ii place de mine?smug"
Si acu asta, vei fi sigur 100% daca va fi ceva intre voi sau nu.
Succes!

2 răspunsuri:
| albastrualb77 a răspuns:

De ce nu o inviti separat pe doar pe ea la o plimbare sa vezi daca te refuza sau nu, poate vei avea ocazia sa discuti cu ea intre patru ochi, si atunci iti vei da seama ce simte pentru tine chiar daca nu iti spune.

| minteuandedouaori explică:

Ink un lucru prietenasa mo mai intrebat dacami mai place de alta fata i-am zis ca nu big grin