| Andreidașchevici112 a întrebat:

Bună. Îmi place de o fata de la mine din cartier e foarte frumoasă. O cunosc de ceva timp dar de un an sunt înebunit după ea. Ea mă cunoaște iar părinții mei se știu cu familia ei. Mai ieșim afară uneori impreună cu alții. Oare cum as putea să ii arat dragostea mea față de ea? Vă rog fetele care citesc asta să răspundă voi cum v-ar placea să facă un băiat primul pas și ce lucruri care le pot face in fața ei să se îndrăgostească și ea de mine, dau funda

Răspuns Câştigător şi Apreciat de Editori
| Sunshine123 a răspuns:

Bună! Frumos ar fi să îi spui direct ceea ce simți pentru ea, eventual să îți notezi câteva idei pe care vrei să le dezvolți atunci când te confesezi, ar fi bine să o inviți într-un loc liniștit și fără restul grupului vostru de prieteni. Treaba cu îndrăgostitul nu poate fi forțată, dacă ea nu simte la fel pentru tine trebuie să fii matur și să îi respecți sentimentele și asta nu înseamnă să începi să o rogi să petreceți timp împreună în speranța că ceva se va schimba legat de sentimentele ei, nu, pur și simplu îi mulțumești că ți-a acceptat să i te confesezi și mergi mai departe, e posibil ca ea să nu fie suficient de bună pentru tine sau invers și pur și simplu nu a fost să fie cu persoana respectivă dar asta nu înseamnă că nu va fi vreodată posibil cu o altă persoană. Sper să auzim de bine totuși! Multă baftă!

2 răspunsuri:
| Lioana a răspuns:

Bag-o in seamă. Vorbeste cu ea. Intreaba-o cum i-a trecut ziua sau alte chestii despre ea dar nu foarte personale. De exemplu ai putea sa o intreabi daca ii place sa mearga la filme si daca zice "da", sa intrebi daca ar vrea sa vina cu tine la un film. Daca zice "nu" intreaba ce ii place sa faca in timpul liber.

| raMLesS a răspuns:

Spune-i direct ca iti place de ea, cum a spus si Sunshine, noteaza-ti ideile, fa-ti un mod de a-ti confesa gandurile deoarece e cel mai simplu si cel mai bine.
Asta vor fetele/femeile, sa fii direct cu ele, sa vada ca esti masculin si ai curaj.
Daca ii place de tine, ai sa observi asta din reactia ei, daca nu, o sa-ti spuna ca te vede ca pe un prieten sau orice altceva care este total opusul a ceea ce i-ai declarat tu, daca se intampla asta, treci peste, nu ii place de tine, cea mai mare greseala fatala pe care o poti face este sa fii catelul ei si sa te tii mereu dupa ea, o sa-si piarda si respectul fata de tine, asa daca te refuza si treci mai departe, o sa pleci cu onoarea intreaga si o sa te respecte.