| irinaaa111petrooooooooooo a întrebat:

Buna imi place de un baiat care sta aproape de mine,se intelege bine cu mama mi-e frica sa ii dauy de inteles mamei sau sa-i spun ca imi place de el,el a fost cu o fata si s-au despartit,nu vreau sa se impace,l-am bagat in seama anul asta pentru ca am aflat ca e singur,ne intelegem bine,am vb mai multe,vrea sa devenim prieteni sa ne cunoastem mai intai, ne vom intalni la o terasa sa bem un suc, eu am 17 el 21, nu stiu ce as putea vorbi atunci dar dupa asa un subiect de discutie, imi place mult de el cum arata si cum vorbeste.Nu vreau sa ii dau de inteles ca il plac desi poate faptul ca l-am bagat in seama si ca vr a ne cunoastem desi il stiu de mult timp face sa se gandeasca ca as vrea ceva in afara de prieteni stiind ca el e singur acum. Ajutat-ma ce sa fac ce sa vb cu el cum sa vb cu mama

2 răspunsuri:
| valentingb a răspuns:

Buna! Am citit intrebarile tale. Iti faci prea multe griji. El stie ca vrei sa fiti impreuna, are 21 de ani, nu e nascut ieri. Subiecte de discutie va gasi el, tu discuta despre scoala, e mai bine asa. Totusi daca mami afla ca are 21 de ani, e cam naspa. Asa ca fie inventezi o poveste impreuna cu vreo doua prietene ale tale, fie ii spui cumva un adevar mai ...infrumusetat. Si nu-ti mai fa griji, va fi bine. Doar, sa ai grija de tine.

| jasminedenissamaria a răspuns:

Pai eu zic sa lasi deoparte temerile si sa ii spui si mamei tale si lui ceea ce simti! Eu una cred ca te vor intelege!