| SisLalala a întrebat:

Imi place de un baiat, dar am retineri in ceea ce priveste inceputul unei relatii. Precizez ca nu am avut niciun prieten pana acum.(la fel si treaba cu sarutul ) Ce credeti ca trebuie sa fac? happy

Răspuns Câştigător
| Adda0a0 a răspuns:

Trebuie sa te simti tu pregatita, nu trebuie sa te grabesti ca ai timp o viata sa tot ai prieteni si relatii.
Retineri in ce sens? de ce iti este frica? sau esti timida?
Parerea mea este ca atunci cand o sa iti placa cu adevarat un baiat si daca el stie sa se apropie de tine si te va respecta totul va veni de la sine happy
Ai mare grija ca baiatul sa aiba caracter si in primul rand sa te respecte kiss

4 răspunsuri:
| me4ever98 a răspuns:

Daca iti place de el cu adevarat eu zic ca ati putea fi impreuna, mai ales daca este un baiat bun din toate punctele de vedere! Din acel moment vor decurge oricum lucrurile de la sine! Sper ca te-am ajutat:*!

| Adda0a0 a răspuns:

Cati ani ai? sigur esti mica
te-as sfatui sa mai astepti ai timp sa le faci pe toate in viata asta, nu te grabi!

| SisLalala explică (pentru Adda0a0):

Nu sunt mica. laughing) Am 16 si ideea e ca am refuzat de fiecare data cand cineva a incercat sa fim mai mult decat amici.(nu stiu de ce ) laughing)