| MoonStone a întrebat:

Buna!
Îmi place de un băiat dar el s-a despărțit de curând de fosta lui iubita. El a spus ca are nevoie de timp ca să fe împreună cu altcineva dar el nu știe ca eu il plac.
Cum pot să îi spun ca îl plac și să îl întreb daca vrea să fim împreună?
Ps: el știu ca mă place.

Am 13 ani și suntem în aceeași clasa.

Răspuns Câştigător
| dullcat a răspuns:

Buna.De unde stii ca te place?

Ii poti spune pur si simplu ca si tu il placi si il intrebi daca ar vrea sa luati lucrurile foarte usor, din moment ce abia a trecut printr-o despartire, sau daca ar dori sa mai astepte o vreme.Dar incearca sa fii chill, sa nu pari agresiva.

2 răspunsuri:
| sierra1 a răspuns:

"un băiat...a spus ca are nevoie de timp ca să fe împreună cu altcineva"

cu alte cuvinte, NU e interesat de tine

| 120bulevard a răspuns:

La 13 ani ar trebui sa te preocupe alte activitati, precum, scoala, crosetatul, voleiul, pictatul, romana, matematica, voi copii de 13 ani nu stiti ce inseamna iubire, asta e doar prosteala curata, peste 5 ani o sa te intorci la postarea asta si o sa spui "fereasca Dumnezeu"