| Myyca a întrebat:

Bună'
Imi place de un baiat de la blocul meu si nu stiu cum sa il bag in seama adica aproape tot timpul e cu prietenii. Ne cunoastem doar din vedere. numai prietena mea a mai vorbit cu el pentru ca parintii sunt vecini si se cunosc dar acum nici nu se mai saluta. Cand e cu prietenii e cine stie cine dar cand e fara ei mi se pare putin timid cand trece pe langa mine si prietena mea. Cum sa ma bag in seama cu el?

Răspuns Câştigător
| ceaiuldetei a răspuns:

Îl întrebi dacă vrea să te conducă până undeva (găsești tu - școală, farmacie, concert) și/sau dacă vrea să îți țină companie. Să vă jucați sau să citiți.

Sau dacă vrea să meargă la un suc, ca să stați de vorbă.

Întreabă-l dacă are niște timp liber.

Vezi și tu ce iese. N-ar trebui să fie atât de greu și nici n-ar trebui să te strofoci prea mult ca să îl bagi în seamă. : ) Curaj.

4 răspunsuri:
| teateutza a răspuns:

Http://www.eva.ro/......-1709.html sper ca te-am ajutat:)

| KMTKriss a răspuns:

Adeseori ni se intampla sa vedem un baiat dragut si sa ne fie teama si sa nu stim cu sa vorbim cu el.Eu zic...sa inceapa totul de exemplu de la facebook... Daca ii sti contul poti sa ii dai o cere de prietenie..la scurt timp dupa ce iti accepta cererea intra in discutie cu el si pur si simplu il intrebi chesti banale si de acolo incepeti o discutie, o prietenie si cine stie poate ceva mai mult. Daca nu merge faza cu Facebook-ul poti sa incerci sa vorbesti cu cineva de la tine de la bloc sa iti faca cunostiinta. Sper ca esti multumita de raspuns.

| Myyca explică (pentru KMTKriss):

Nu are facebook. Si nu avem prieteni comuni
crying

| Adry05 a răspuns (pentru Myyca):

Atunci lasă-l aşa. aşteptă şi vezi ce se întâmplă. Nu înţeleg de ce te grăbeşti aşa, sincer.