| zmeurika a întrebat:

imi place de un baiat de la scoala care este cu doi ani mai mare.Toatul a inceput cand mi-a bagat id-ul in lista (il aveam pe hi5)si am vb...prima data nu imi placea dar dupa totul s-a schimbat. Vorbeam cu el numai eu incepeam si el punea statusuri ca refereire la mine si eu cu referire la el.Am hotarat sa imi fac un id si sa vb ca el fara sa stie ca sunt eu dar s-a prins si dupa cand am vb de pe id-ul meu cel adevarat mi-a spus ca, crede ca eu sunt acea fata desigur am negat si nu am mai vorbit. A trecut cam o saptamana de cand nu am mi vorbit deloc cu el iar el vazand asta a inceput sa stea in fiecare pauza pe coridor ca sa il vad si sa il salut insa eu nu am vrut sa il salut si am observat ca mereu se uita foarte insistent la mine.Astazi a trecut pe langa mine ne-am privit in ochi si m-a salutat el.Cred ca m-am indragostit.Stiu ca ma place si eu pe el dar imi este frica sa ii spun din cauza ca este cam increzut si imi e frica ca m-ar refuza si nu as putea sa suport asta(pentru ca il plac foarte mult si pentru ca pe urma s-ar da mare fata de colegi lui carora unora le place de mine... aproape toti colegi lui ma plac)si in plus cum am mai zis imi place si de vreo 3 colegi de ai lui si aceia sunt mai frumosi.Nu stiu ce sa fac.Chiar daca l-as alege pe el sunt mult prea timida ca sa ii spun asta si pare ca el asteapta sa ii marturisesc eu.Va rog ajutati-ma.
Va multumeste Zmeurika.

2 răspunsuri:
| licutza_1435 a răspuns:

pay. aici trebuie intii sa te apreciezi pe cine pl mai tare.
fa ce-ti zic eu

1) iti iai un pix si o foaie

2) scrii numele baietzilor in coloane

3) sub fiecare coloana scrii negativele, pozitivele, ce-ti pl la ei. si cu care ai avea mai multe shanse. si cu cine ai fi mai fericita...

astfel te vei aprecia pe cnpl mai tare...

doop asta vb cu el. trebuie' sa fii oleaca mai indrazneata ___poate mai vb, poate ma inviti la un suc... nu ai chef de o mik plimbare, sau ii zici asa tare as vrea sa ma plimb prin parca. dar n-am cu cinesad, iti pl fetele de genul meu.crezi ca un baiat m-ar pl asa cum sunt eu daca vb cu el pe mess ii poti zice :imi pl sa vb cu U. poate ne vedem sa vb si fatain fata:"
daca el intr-adevar te va placia nu se va da mare in fata colegilor...si mai departe va fc el pasii...pe parcusr vor mai aparea intrebarihappy Dar ce nu ai fc staruite sa nu cazi la picioarele lui, ca multi baieti incearca sa fc asta. incearca sa fii mai sigura pe tine. el sa inteleaga ca nu se poate juca
succese

dar orice ai fc asigurate mai intii ca el Te pl cu adevarat
fiindca ar mai putea fi si varianta
3) ei concureaza cine va ajunge la inima ta mai repede

deci. Succes :*

| jane' a răspuns:

Pune-i si tu o intrebare gen : ce mai face colegul x. sau ceva de genu. Poate o sa fie gelos cine stie. daca iti da rasp gen : De ce te intereseaza? Daca esti sigura ca te palce fa tu primul pas. poate el e timid cine stie. Poate te place intardevar si ii e rusine sa recunoasca. Zi-i ca pur si simplu il placi si ca, daca si el are aceste sentimente, s-ar putea intampla ceva intre voi? Cine stiebig grin. sa ma imi anunti ce ai facut :*

Succes!love struck