| Danakarina123 a întrebat:

Bună.
Îmi place de un băiat din clasa mea destul de mult și câteodată îl prind când se uită la mine și nu știu dacă se uită în modul ăla că îi place sau așa doar se uită, ce ziceți? Și aș vrea să mă bag în seamă cu el doar că nu prea vorbesc în realitate cu el sau pe Facebook, sincer aș vrea să îl întreb ce face, dar mi se pare puțin ciudat că nu prea am mai vorbit demult în privat happy, poate îmi dați vreun sfat?

4 răspunsuri:
| ℓαυяα a răspuns:

Ai putea sa îl intrebi ceva legat de scoala, ce tema aveți la materia x, ce aveți de învățat, etc. Și poate veți vorbi mai mult, vezi cum îți Răspunde.

| Violleta2022 a răspuns:

Daca baiatul te place cu adevarat, va veni la tine sa-ti spuna.
Daca se uita, este posibil sa o faca de curiozitate, sau pentru ca-ti simte privirea, cand tu te holbezi la el. Este jenant sa fii atat de insistenta, mai ales ca baiatul nu afce nici un pas sa vina la tine, eea ce denta ca nu-i interesat de tine.
Nu te sfatuiesc sa-i scrii sau sa te dai la el, ca te va respinge si te vei simtii rusinata.

| Andreeush a răspuns:

Dacă nu încerci să vorbești cu el nu o să afli niciodată dacă te place.

| FoxyM a răspuns:

Salutare! Comunicarea nonverbală între oameni este comunicarea prin trimiterea și primirea de indicii nonverbale.Studiază-l mai întâi ca să fi sigură că acesta simte ceva pentru tine. Poți juca anumite jocuri cu prietenii tăi ce îl poate implica și pe acesta, tu trebuie să fi sigură pe tine și să ai încredere în tot ceea ce faci indiferent dacă într-un final, îți exprimi sentimentele față de acesta.