| xD_2179 a întrebat:

imi place de un fost coleg si. nu l-am mai vazut de un an si unor fete de la mine din clasa si eu, ne este dor de el si nu stiu ce big grin eu as vrea sa ne vedem dar nu l-am intrebat daca ar vrea sa ne vedem pentru ca nu vreau sa fac eu primul pas.si mie teama ca voi fi refuzata. aveti vreun sfat? big grin sad

2 răspunsuri:
| TipulVerde a răspuns:

Hai sa-ti zis ceva si mai interesant: daca vrei sa ai ceva cu el, dar totusi nu vrei sa faci nimic in sensul asta si doar astepti sa-ti cada din cer, apoi, iti spun cu un mare zambet, ca vei ramane doar cu amarul gust al singuratatii. Teama de a fi refuzata nu exista. Nu trebuie sa te preocupe daca te refuza el, ci daca tu chiar il placi.
Daca te refuza: da-l in p*izda masii.
Daca tie frica de refuz in sine pentru ca nu-ti place sa fii refuzata, atunci schimba-ti ceva acolo in capusorul tau, pentru ca iubirea nu e facuta sa straluceasca ca Farul din Alexandria, e facuta sa dea lumina, ca ultimul chibrit intr-o pestera intunecoasa.
happy

| xD_2179 explică:

@Tipul_Verde ok ok. mersi big grin