| BieeeeeGA55 a întrebat:

Imi place de un tip din scoala mea, de ceva timp, dar nu stiu cum sa aflu daca si el ma place, ma puteti ajuta?

4 răspunsuri:
| Maraaaaaa a răspuns:

Buna. Paii, poate cunosti pe cineva din grupul lui cu care sta, sau cineva care e mai apropiat de el. Petrece ceva timp cu acea persoana, si asa te vei apropia si de acel tip. Sau intreaba un prieten de incredere de-al lui daca place pe cineva. Saaau, fa-ti curaj si spune-i. Nu are ce sa se intample. sper ca te-am ajutathappy

| BieeeeeGA55 explică (pentru Maraaaaaa):

Pai e un baiat mai tacut si mai timid, nu prea vorbeste cu mine si ma tachineaza mereu, in cazul asta chiar nu stiu ce sa fac :-s

| Maraaaaaa a răspuns (pentru BieeeeeGA55):

Stai prin preajma lui chiar si daca nu vorbeste mult cu tine, tachinarea e un semn de simpatie. Vezi ce ii place sa faca, poate iti place si tie acel lucru. si poate cine stie..baga-te in seama cu el. cu atat mai mult daca e mai timid si tacut, o sa aiba cu cine sa vorbeasca, si daca te place iti va zice.

| BieeeeeGA55 explică (pentru Maraaaaaa):

Pai in seara asta ne-am certat, toata scoala zice ca eu il plac si ac el ma place pe mine, dar eu syiu ca-l plac dar nu stiu daac si el ma place pe mine