| ZuzyGirl a întrebat:

Imi puteti spune cum pot sa ii conving pe parinti sa ma lase sa devin reprezentant AVON(am 14 ani si pot sa devin reprezentant doar pe numele lor)? Vreau sa imi pun niste bani de oparte ca sa imi mai cumpar si eu una alta fara sa merg la ei si sa incep "Mama, imi dai bani pentru x?"Multumesc celor care imi raspund

Răspuns Câştigător
| Adry05 a răspuns:

Buna!
Daca tu stii ca ai clienti carora sa le vinzi produsele atunci e ok. Nu o sa ai nevoie din cate stiu de parinti daca ai buletin. Te poti duce cu buletinul la posta sa ridici produsele. Spune-le parintilor ca n-ai nimic de pierdut, doar de castigat niste bani si mai multa experienta pentru un viitor job. Subliniaza faptul ca tu nu trebuie sa platesti nimic, ca iti vei ridica singura coletul, si ca te poti oprii atunci cand vrei.
Succes!

| ZuzyGirl explică (pentru Adry05):

Multumesc!

| Adry05 a răspuns (pentru ZuzyGirl):

Cu placere! happy

3 răspunsuri:
| Mangustă a răspuns:

Degeaba te "angajezi" ca reprezentant ca nu castigi nimic. Abia daca ai mai multi clienti iti fac promotii pentru produse de la ei, dar nu o sa primesti niciodata bani in mana pentru ceea ce faci.