| Ieusântanalfabet a întrebat:

Bună, îmi puteți spune cum pot sa ma înscriu la examenul de bacalaureat, pentru sesiune din toamna, și vreau să-mi mai spuneți dacă acele cărți de pe internet sunt de ajutor, că să obțin calificativul admis la acest examen, mulțumesc

2 răspunsuri:
| LisaJulie a răspuns:

Mergi și completezi cererea pentru sesiunea din toamna! La director și diriginta bineînțeles

| TuzacAngelina a răspuns:

Procedura o găsești la secretariatul liceului. Dacă nu te poți concentra și memora observă factorii externi/interni și dacă ești și hiperactiv mergi la un medic pentru că este posibil să ai ADHD. Exercițiile de memorare ajută enorm ca și cele de concentrare.