| Teodora13Frumusikka a întrebat:

Imi puteti spune niste statusuri frumoase? Dau Funda:*:*. Scuzati categoria, dar e cea mai populata:*:*

Răspuns Câştigător
| EgoFiet a răspuns:

-Ai distrus un peisaj plin de culoare. L-ai innegrit si doare, acum e fara soare.♥

-Poate ca m-ai mintit, m-ai inselat, dar esti singurul pe care l-am iubit si il iubesc cu adevarat! happy

-Nu-mi spune că te vei schimba, nu te cred. Nu ai știut să apreciezi dragostea mea, dar în viața toate se plătesc, nu uita.

-De azi, nu îți mai spun pe nume. Ești doar o cunoștință, nu cineva anume.

-Nu plânge, zâmbește, vei vedea, va fi bine, că după atâtea ploi apar și zile senine!

-In inima mea tristă, tu vei zâmbi mereu. și crede-mă. fără tine nu mai sunt eu!

-Te văd acum pe stradă ținând pe-altcineva de mană. Vrei să mă uiți dar dragostea o să rămână!happy

-Și cum ar putea să nu îmi fie dor. de clipele când mă strângeai în brațe, și îmi șopteai "te ador"?

-Mândră și mulțumită de mine, special pentru alea care mă vorbesc de "bine"

-Vreau să mă remarc, să nu fiu cicălită. Să rămân mereu o puștoaică cam trăsnită!

-O veșnicie doar pe tine te-aş iubi, clipă de clipă, ceas de ceas, zi de zi!

-Poate nu mă compar cu ea. Știu, arată super bine. Cel putin. eu nu am sânge de Curvă în mine!

-Mi-am dat seama din prima și nu e de mirare... Că ești mai zdreanță decât preșul mă-tii de la intrare!

-E prea târziu acum, nu mai cred în vorbe goale. fără fapte. cuvintele tale sunt banale.

-Nu are rost să plângi. fii tare, doar ești domnișoară-n toată firea. Nu-ți umezi, iar, fără rost, privirea!

-Abia aștept să îți văd fața plină de uimire... Când o să îți demonstrez că pot și fără tine!

-Am învățat să zâmbesc, când tot`înăuntrul meu se prăbușește! :]

-Uită-te cine-a fost lângă şi cine a plecat, cine s-a întors după ce l-ai scuipat.

-Şi eu am plâns, şi eu am râs, şi eu am răbdat. Însă şi cu lacrimi în ochii tot am luptat

-Poate să plouă, să ningăa, să fulgere, să tune. eu fac doar ce simt. nu fac ce mi se spune!

-Pe aceeași banca-nvechită, te-așteaptă o inimă nefericită.

-Amintește-ți cu câtă ușurință m-ai lăsat. Am promis și așa o să fac: nu merită sa plâng după un băiat.

-A fost un inceput frumos urmat de un sfarsit urat. Dar orice sfarsit isi are un nou inceput.

-Nu e ceea ce pare! Aparenţele, ştii bine, sunt înşelătoare.

-Şi când nu mă simt bine, TU eşti cel mai bun medicament pentru mine! ♥

-Sunt genu de fată ipocrită, genu de fată care știe să mintă că-i fericită.

-Pe dinafară mă prefac că totu-i bine. Chiar dacă am pe suflet ceva care mă reţine.

-Întotdeauna să zâmbeşti, nu se ştie pe cine cucereşti!

Sper sa-ti placa!

4 răspunsuri:
| Chriistos a răspuns:

Intreaba-i pe cei de la Parazitii. In fiecare melodie au cate un status frumos.

| misha99 a răspuns:

Tu mergy p drumu`tau si eO merg p drmu`meOwinkingcare din noy a gresyt sa nu fye ferycytwinkingdRagOste sa nu`sh i gaseasca. vynovatu` sa plateasCa.

Am gre? it,? tiu frate, dar nu mai am ce sã fac. Ce vinã am eu cã n-am? tiut cum e? ti, de fapt?

S'a intamplatt cv q mine surprise Numai vreau sa fiu q tine love struck Kt eram de disperata love struck mi-a trqt asa deodata smug kiss

¦ Raman impacata k gandul love struck Ca intr-o buna zi o sa-ti vina sh tie randul :X ¦

"¦°?¦Ai sa Spui la LOomE Ca Te-a LaSaT.Ca E O ImpoSiBiLa Si Ca SiGuR aRe uN aLt IuBiT.Dar sa sTi baieTe, aSa e FiRea eI.IaR IubiT dAcA-Si dOreA NU mai ErAi In GanD La eA ¦?°¦"