| Deniiidk a întrebat:

Imi puteti spune si mie care profil este mai bun? Filologie, stintele naturii sau stiinte sociale?

Răspuns Câştigător
| Dianaㄨ a răspuns:

Dintre acestea 3, conteaza doar unde vrei sa dai pentru ca astfel alegi ce e mai bun pentru tine.
Asa ca, daca doresti medicina/chimie/ biologie/ farmacie s.a.m.d.p. urmeaza stiintele naturii.
Daca doresti jurnalism/litere/drept/limbi straine/ s.a.m.d.p. urmeaza filologie, iar daca doresti psihologie/ sociologie si asistenta sociala / comunicare si relatii publice/istorie/ s.a.m.d.p urmeaza stiinte sociale!

Eu ti-as recomanda stiintele naturii daca nu esti hotarat, pentru ca ai sanse sa-ti dezvolte mintea pentru o mare gama de oportunitati!
O zi buna, succes pe mai departe!

8 răspunsuri:
| ascovit a răspuns:

Toate sunt bune. Totul depinde de tine ce vei alege, pe tine ce te-ar atrage mai mult?

| princess97 a răspuns:

Filologia este buna daca vrei sa urmezi o facultate de limba, jurnalism, de astea. Stiintele naturii e ok pentru ca faci si mate, chimie, etc, si e mai usor ca mate-info. Iar stiintele sociale e destul de ok, si eu ma gandeam sa merg la acest profil. Ca si la filo, din a 11a nu faci mate, chimie, fizica, bio. si nici nu dai bacu din mate. Mie cel putin mi se pare destul de ok, dar tu stii ce-ti place si ce vrei sa urmezi in viata. Succes!

| RedBul33 a răspuns:

Parerea mea personala? stiinte sociale, frate...nu e un profil asa de complex ca filologia! Dar acum tu decizi!

| NicuOfficial a răspuns:

Filologie, pentru ca dintra 10 sau a 11 scapi de mate chimie fizicawinking big grin

| Deniiidk explică (pentru NicuOfficial):

La filologie am intrat! happy

| BeatriceNote a răspuns:

Clar stiintele naturii! la acest profil nu este atat de greu ca la mate info, dar inveti cu siguranta ceva. celelalte doua profiluri nu sunt prea bune...
Acum depinde si de ce vrei tu.
Mult succes!

| PufuletiCuCiocolata99 a răspuns:

Dintre alea 3, stiintele naturii happy funda?

| Rawr123 a răspuns:

Dupa parerea mea stiinte sociale si filologie. Acum depinde si de ce materii iti plac tie in general.